ایران از موشک دزفول و کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌‌های بالستیک رونمایی کرد

مقام‌های نظامی در ایران در سالگرد چهل‌سالگی انقلاب از موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین «دزفول» رونمایی کردند. همچنین برای نخستین بار کارخانه زیر زمینی تولید موشک‌های بالستیک سپاه نیز به نمایش درآمد.

رونمایی از موشک دزفول در مراسمی با حضور محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران و فرمانده نیروی هوافضای سپاه انجام شد. امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در این مراسم که روز پنچ‌شنبه ۱۸ بهمن برگزار شد گفت: «کارخانجات تولیدی در اعماق زمین و به صورت محرمانه تعبیه کرده‌ایم تا از دسترس دشمنان دور بماند.»

جزئیات موشک دزفول

حاجی زاده با ذکر جزئیاتی از موشک هوشمند زمین به زمین دزفول گفت: «موشک دزفول آخرین دستاورد و محصول حوزه تحقیقات نیروی هوافضای سپاه است. این دستاورد مهم به لحاظ ابعاد و اندازه به هندسه موشک ذوالفقار بسیار نزدیک است؛ موشک ذوالفقار ۷۰۰ کیلومتر بُرد دارد اما موشک دزفول هزار کیلومتر بُرد داشته و افزایش ۳۰۰ کیلومتری بُرد آن به واسطه به‌کارگیری فناوری‌های جدید در این محصول دفاعی است، قدرت انهدام و تخریب این موشک نیز به دلیل نوع موادی که در سر جنگی آن به کارگیری شده، دو برابر موشک ذوالفقار است.»

فرمانده سپاه پاسداران نیز در این مراسم تأکید کرد: «ما با افتخار توان دفاعی خود را ارتقا داده و از هیچ چیز واهمه ای نداریم. امیدواریم غربی‌ها سر عقل آمده و در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی دست از دشمنی با ملت ایران بردارند.»

کشورهای اروپایی بارها نسبت به آزمایش‌های موشکی ایران انتقاد کرده‌اند. مقام‌های ایران نیز گفته‌اند که آزمایش‌های موشکی در راستای منافع ملی این کشور است. آنژ وندر مول، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه پیش از این آزمایش موشک بالستیک ایران را نگران کننده و تحریک آمیز خوانده بود.

پیش از او مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا هم آزمایش موشکی ایران را ناقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل دانسته بود.

منبع : https://fa.euronews.com/2019/02/07/iran-showed-its-new-missile-dezful

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.6 تعداد آرا: 53

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir