«وال استریت ژورنال» با استناد به منابعی در بخش نفت ایران، چین خرید نفت ایران پس از اجرایی شدن تحریم ها را متوقف کرده است.

پس از آغاز مرحله نوبتی تحریم های ضد ایرانی آمریکا و متوقف شدن معافیت های نفتی برای تعدادی از کشورها، چین و دیگر کشورها مانند ترکیه، هند، کره جنوبی و ژاپن بطور کامل خرید مستقیم نفت ایران را متوقف کردند.

به گفته رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ایران، این 5 کشور و همچنین تایوان، یونان و ایتالیا در ماه مارس سال جاری، 1 میلیون و 600 هزار بشکه نفت روزانه خریداری کردند. هم اکنون این کشورها تحریم ها را رعایت می کنند.

تاجران ایرانی در تهران متذکر می شوند که شرکت های چینی دیگر نفت ایران را خریداری نمی کنند. «چین مسائل زیادی با آمریکا دارد و نمی خواهد بهانه دیگری به دست آمریکایی ها بدهد».

با وجود این، ایران امید خود به احیای معاملات نفتی با چین از دست نداده است. شرکت خصوصی ایرانی که دو ماه پیش به چین نفت صادر کرده بود اعلام کرد که مذاکراتی در خصوص فروش 2 میلیون بشکه نفت به پالایشگاه های کوچک چین به انجام می رساند، اما هنوز تأییدیه دولت چین و ایران را دریافت نکرده است.

کاخ سفید، 22 آوریل در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس ‌جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است معافیت خرید نفت ایران که پیشتر به هشت کشور داده بود را تمدید نکند.این تصمیم آمریکا مورد انتقاد کشورهایی مانند چین، هند و ترکیه قرار گرفته و به نظر می رسد بر تعداد کشورهای معترض به این رویکرد افزوده خواهد شد.ترامپ با اعلام تحریم صادرات نفت ایران طی چند هفته آینده، کشورهایی که به خواسته آمریکا عمل نکنند را به اعمال تحریم تهدید کرده است.

کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران را تمدید نکند. تصمیم عدم‌تمدید معافیت‌ها با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ شده است.

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 2

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir