ژلیش ناخن

لاک‌های موقت که به نام ژلیش معروف شده‌اند، در واقع همان لاک کلاسیک هستند که با ژل اکریلیک مخلوط شده است. این نوع لاک بعد از گذاشته شدن روی ناخن باید با اشعه UV خشک شود.  این روش از کم‌خطرترین روش‌های کاشت ناخن به شمار می‌رود و نسبت به روش‌های دیگر که در آن‌ها از چسب استفاده می‌شود آسیب کمتری به ناخن وارد می‌شود.

دیزاین لاک ژل جایگزین مناسبی بجای کاشت یا کاور ناخن برای کسانی که ناخن های خوش فرم ولی شکننده دارند میباشد.

در این روش نیاز به سوهان کشی نمی باشد و برداشتن آن اسیبی به ناخنها وارد نمیکند و برای ناخنهای دست بین ٢١ الی ٣٠ روز دوام دارد.

این روش برای ناخنهای پا که رشد کمی دارند بخصوص انگشتان کوچک پا که اغلب دچار شکستگی میشوند بسیار مناسب بوده و تقریبا دو ماه دوام دارد.

ژلیش ناخن و کاشت ناخن دو روش کاملاً متفاوتند

تیپ‌هایی که در کاشت ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرند یا از نوع پلاستیکی هستند یا بوسیله پودر‌های فشرده ساخته می‌شوند. این تیپ‌ها روی ناخن‌ها قرار می‌گیرند و باعث می‌شوند ناخن‌های شما بلندتر و ضخیم‌تر دیده شوند. طراحی و رنگ آمیزی تیپ‌های مصنوعی باعث زیباتر شدن ظاهر ناخن‌ها می‌شود. مانیکور ناخن‌ها با ژل یا همان ژلیش ناخن، روش دیگری است که در آن مواد ژل مانندی روی ناخن‌های طبیعی شما و دقیقا به همان اندازه بلندی ناخنتان قرار داده می‌شوند و در نهایت با نور لامپ‌های UV یا LED خشک می‌شوند.

برای پاک‌کردن ژلیش در خانه با دقت عمل کنید

اگر به دلیل مسافت، زمان یا هزینه تصمیم گرفتید خودتان ژلیش ناخنتان را از بین ببرید، باید خیلی بیشتر دقت و حوصله به خرج دهید. می‌توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید:
۱- استون ۱۰۰ درصد یا محلول پاک‌کننده ناخن تهیه کنید. محلول‌های پاک‌کننده ناخن از استون ملایم‌تر هستند و آسیب کمتری وارد می‌کنند.
۲- یک گوش پاک‌کن یا پنبه کوچک را به محلول آغشته کرده و به آرامی روی سطح ژلیش بکشید.
۳- برای مدتی مثلاً بیست دقیقه یا کمتر (بسته به نوع و سختی ژل) اجازه دهید مواد پاک‌کننده روی ناخن بماند. در این مدت ناخن‌ها را درون فویل‌های آلومینیومی بپیچید. وقتی ژلیش به طور کامل پاک شد، با مقدار کمی آب هر ناخن را شستشو دهید.
۴- دست‌هایتان را با حوله خشک کنید و از کرم‌های مرطوب‌کننده دست و روغن‌های تقویتی ناخن استفاده کنید. پوست اطراف ناخن را از بین نبرید و حتماً با مرطوب‌کننده‌ها آبرسانی کنید.
این فرآیند بسته به نوع مواد ژلیش شما ۱۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. همچنین می‌توانید از یک پوشر کوتیکول برای برداشتن مواد باقیمانده در گوشه‌های ناخن و پاک‌کردن کوتیکول‌ها و پوست‌های اضافی استفاده کنید.

کیت‌های ژلیش خانگی را امتحان کنید

همانطور که بعضی از ما علاقه داریم کارهایمان را خودمان انجام دهیم، بعضی از تولیدکننده‌ها هم به فکر تولید کیت‌های ژلیش ناخن قابل استفاده در خانه افتاده‌اند. یکی از این برند‌ها «سالی هانسون» (Sally Hanson) است که موفق شده یک کیت خانگی به همراه یک لامپ LED کوچک، برای انجام ژلیش طراحی کند. انجام ژلیش در خانه ممکن است کمی بیشتر از انجام آن در سالن و توسط تکنسین طول بکشد و کیفیت انواع سالنی را هم نداشته باشد، اما یک راه مقرون به صرفه برای کنترل هزینه‌هاست.

پاک‌کردن ژلیش ناخن‌ها را ضعیف می‌کند نه خود آن!

شاید فکر کنید که مواد به کار رفته در ژلیش ناخن باعث شکننده‌شدن و تضعیف بافت ناخن‌ها می‌شود، اما سخت در اشتباهید. مواد ژلیش باعث شکننده‌شدن ناخن‌های شما نمی‌شوند بلکه روش‌های پاک‌کردن و از بین بردن ژلیش است که ممکن است به ناخن‌ها و پوست اطراف ناخن (کوتیکول) صدمه بزند. روش‌های خانگی پاک‌کردن ژلیش مانند استفاده از استون و الکل باعث خشک‌شدن سطح ناخن و پوست دست می‌شوند. به همین دلیل بهتر است برای پاک‌کردن ژلیش به تکنسین مورد اعتمادتان مراجعه کنید. البته باید دقت کنید که موادی که برای ژلیش ناخن‌های شما استفاده می‌شوند مرغوب و مناسب باشند.

 از بین بردن پوست ناخن‌ها باعث عفونت می‌شود

قبل از ژلیش مراحل مختلفی مثل پدیکور و مانیکور و از بین‌ بردن پوسته‌های اطراف ناخنتان انجام می‌شود. از تکنسین بخواهید این مراحل را با نهایت دقت و رعایت بهداشت انجام دهد یا اصلاً از انجام‌دادن آن‌ها صرف نظر کنید. شما هم می توانید نظرات و تجربیات خود را درباره ژلیش ناخن با ما در میان بگذارید.

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :3.9 تعداد آرا: 9

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir