ایران آماده حمله به پایگاه های نظامی آمریکا شد

حسین دهقان، مشاور مقام معظم رهبری در امور دفاعی در روز یکشنبه در مصاحبه ای با سی ان ان و در واکنش به ترور فرمانده یگان ویژه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپهبد قاسم سلیمانی گفت: ” ایران آماده حمله به تأسیسات نظامی آمریكا است.”

وی افرود: ” آمریكا جنگ را آغاز كرد. بنابراین آنها باید برای واكنش معنادار نسبت به اقدامات خود آماده شوند. تنها چیزی كه می تواند این دوره از جنگ را پایان دهد این است كه آمریكایی ها ضربه ای معادل آنچه را كه وارد کرده اند، دریافت كنند.”

مشاور رهبری تأکید کرد: ” بدون شک جواب، نظامی خواهد بود و علیه اهداف نظامی هدایت انجام خواهد شد.” در عین حال، وی خاطرنشان كرد كه رهبری ایران “هرگز به دنبال جنگ نبوده و تلاش نخواهد كرد.”

روز جمعه، پنتاگون به دستور رئیس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ به كاروان قاسم سلیمانی در نزدیكی فرودگاه بغداد اقدام به حمله موشکی نمود که در نتیجه آن فرمانده نیروهای قدس سپاه، قاسم سلیمانی کشته شد. به گفته دولت آمریكا ، این عملیات تدافعی بوده و به هدف محافظت از نیروهای آمریکایی مستقر در خاورمیانه صورت گرفته است.

در پی این حمله، شورای عالی امنیت ملی ایران، در پایان یک جلسه اضطراری، قول داد انتقام کشته شدن سلیمانی از آمریکا گرفته خواهد شد.

مشاور رهبری همچنین در بیانیه خود گفت:” آمریكا مسئولیت عواقب این ماجراجویی جنایی را بر عهده دارد.”

 محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان ملل متحد ، آنتونی گوترش، این حمله را مظهر تروریسم ایالات متحده خواند.

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.4 تعداد آرا: 5

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir