به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، افشای دستمزد میلیاردی محسن تنابنده که بنا بود برای ساخت فصل هفتم «پایتخت» به روایتی 5 میلیارد و به روایت دیگری 6 میلیارد تومان دستمزد بگیرد، با واکنش گسترده رسانه ها و سایت های خبری مواجه شد.

اما در این میان تنابنده جای اینکه درباره این موضوع توضیح روشن یا شفافی بدهد، موضوع را به بازی های سوخته سیاسی که دیگر مشتری ندارد چسباند و علی رغم اینکه هربار در فصل های گذشته از هر موقعیتی استفاده می کرد تا سانسورگری و غیرمردمی بودن صداوسیما را به رخ بکشد، این بار ضمن دفاع  از صداوسیما در بیانیه ای که در فضای مجازی منتشر شد.

متن بیانیه محسن تنابنده

لطفا دست از تخریب و عقیم سازی بردارید..

پایتخت به عشق مردم ساخته و به خواست مردم ادامه پیدا کرده است و در حد سوادمان ایینه ای بوده در برابرجامعه با تمام کاستی هایش که به آن واقفم، تلاش شما هم همه این بوده که با مسموم کردن فضا و معنا سازیهای بیهوده و استخراج مفاهیم عجیب غریب از پایتخت دستاویز و ملعبه ای بسازید برای انتقام گیری هاتون از جناح مخالف یا ابراز وجود آن هم با نسبت دادن نظراتتان به مردم که هیچگاه هم رای با شما نبوده ..بگذریم

هموطنان عزیزم امسال هم علارغم (علی رغم) فرصت بسیار کوتاه تا نوروز و به رغم همکاریهای سازمان و توافقات صورت گرفته تلاش کردیم مقدمات پایتختی جدید و در خور شان شما بسازیم که شرایط مهیا نشد، یعنی من توانشو نداشتم و از همین جا از محضر همتون عذر خواهی میکنم تا فرصتی دیگر و فضایی پالوده تر،

(با احترام و تشکر از همه جراید و رسانه های خبری مخالف و موافق و منتقدینی که دغدغه کمال و رشد و پیشرفت آثار را دارند)


سیاست بازی آقای سلبریتی

جالب این است که سال گذشته محسن تنابنده گفته بود پس از ساخت پایتخت 6 دیگر با صدا و سیما همکاری نخواهد کرد ، مشخص نیست صدا و سیما چه تغییری در این یکسال کرده است که تنابنده حرفش را پس گرفته و برای ساخت پایتخت 7 حاضر شد .

همچنین همان طور که گفته شد، تنابنده با طرح موضوعات سیاسی این بار هم از دادن پاسخ شفاف و صریح شانه خالی کرده است. اینکه رسانه ها نسبت به دستمزد غیرمتعارف یک بازیگر اعتراض کنند، موضوعی نیست که به ماجراهای سیاسی ارتباطی داشته باشد. رسانه ها فقط خواستند بدانند که آیا محسن تنابنده این دستمزد را درخواست کرده یا خیر؟ پاسخ به این سوال هم این همه آسمان و ریسمان بافتن و طفره رفتن ندارد.

نکته بعدی قراردادی است که بنا بود سازندگان پایتخت با تلویزیون داشته باشند. در حقیقت به صراحت می توان گفت که یک بعد زیاده خواهی افرادی نظیر تنابنده به واداداگی مدیران رسانه ملی در مقابل نام و شهرت چنین افرادی صورت می گیرد. کار به جایی می رسد که خلاء ایده و فیلمنامه های جدید آنها را مجبور می کند تا به هردستاویزی چنگ بزنند برای تجربه هایی که شده و ریسکی برای ساخت آثار جدید با موضوعات جدید نمی کنند. تا جایی که در همین بلبشوی کسری بودجه صداوسیما، مدیران تصمیم گرفته اند فصل 7 و8 پایتخت را با بودجه 50 میلیارد تومانی در دو سری 7 و 23 قسمتی بسازند! خبرنگار فارس در تلاش است تا در روزهای آینده با بررسی های بیشتر میزان دستمزد محسن تنبانده را برای فصل های قبلی سریال هم منتشر کند.

فارس /

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 4

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir