امیرحسین مدرس، چهره‌ای شناخته‌شده در عرصه هنر ایران، با مجموعه‌ای از استعدادها و فعالیت‌های متنوع، نام خود را در میان هنرمندان برجسته ثبت کرده است. او در حوزه‌های مختلفی همچون بازیگری، خوانندگی، نوازندگی، شاعری، ویراستاری، خطاطی و اجرا به فعالیت پرداخته و در هر کدام از این عرصه‌ها، ذوق و استعداد خود را به نمایش گذاشته است (بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسرانش).

Amir Hossein Modarres
Amir Hossein Modarres
نام نام خانوادگی:Amir Hossein Modarres
تاریخ تولد:16 شهریور 1349
September 7, 1970
سن امیرحسین مدرس:53 سال و 9 ماه
تحصیلات:لیسانس زبان و ادبیات فارسی
همسران:نازنین اسکندری (82 تا 91)
بهار بهاردوست (92 تا اکنون)
فرزند:ایلیا
صفحه IMDB:IMDB
بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسرانش

امیرحسین مدرس

امیرحسین مدرس، متولد ۱۶ شهریور ۱۳۴۹ در تهران، چهره‌ای شناخته‌شده در عرصه هنر ایران است. او در کسوت مجری، خواننده و بازیگر، سال‌هاست در صدا و سیما و تئاتر و سینما حضور فعال دارد و طیف وسیعی از مخاطبان را به خود جذب کرده است.

علاوه بر فعالیت‌های هنری متعدد، مدرس در زمینه ادبیات نیز ید طولایی دارد. او از دانش‌آموختگان رشته زبان و ادبیات فارسی است و سرودن شعر نیز در زمره فعالیت‌های او به شمار می‌رود.

عکس جوانی امیرحسین مدرس
عکس جوانی امیرحسین مدرس

اما شهرت اصلی مدرس به واسطه حضور او در برنامه‌های تلویزیونی مختلف است. او که از سال ۱۳۶۵ در صدا و سیما مشغول به کار است، با اجرای برنامه‌های پرمخاطبی همچون “نیمرخ”، “کوله پشتی” و “ایران دوست‌داشتنی” به محبوبیت بسیاری دست یافته است.

علاقه‌مندان به موسیقی نیز صدای گرم و دلنشین امیرحسین مدرس را در تیتراژ سریال‌های مشهوری مانند “متهم گریخته”، “عشق گمشده” و “زندگی به شرط خنده” شنیده‌اند. او همچنین آلبوم‌های موسیقی متعددی را نیز منتشر کرده است.

محل سکونت

امیرحسین مدرس از خاطرات کودکی خود در محله بیسیم تهران، حوالی میدان خراسان، می‌گوید. کوچه‌ دردار، آبشار و خیابان ایران، شاهد بازی‌ها و شیطنت‌های دوران جوانی او بوده‌اند.
مدرس با لحنی گرم و صمیمی از خاطرات بازی در کوچه‌ها، همسایه‌های صمیمی و دورهمی‌های خانوادگی در حیاط‌های اندرونی تعریف می‌کند. گویی هر گوشه از آن محله، خاطره‌ای شیرین برای او رقم زده است.

آغاز فعالیت هنری

امیرحسین مدرس از آغاز فعالیت هنری خود در سن ۱۷ سالگی می‌گوید:

  • آغاز کار در تلویزیون: در سال ۱۳۶۶، در سن ۱۷ سالگی، فعالیت خود را با گروه کودک و نوجوان شبکه یک آغاز کردم.
  • ورود به رادیو: پس از ۴ تا ۵ سال کار در تلویزیون، به عرصه رادیو قدم نهادم.
  • آغاز فعالیت حرفه‌ای: از سال ۱۳۷۰ به طور رسمی فعالیت خود را به عنوان گوینده و بازیگر رادیو با برنامه “انتهای حضور” آغاز کردم.

بازیگری

امیرحسین مدرس اولین تجربه سینمایی خود را در سال ۱۳۸۵ با بازی در فیلم “گرگ و میش” به کارگردانی قاسم جعفری کسب کرد.

سریال های امیرحسین مدرس
سریال های امیرحسین مدرس

ستاره شدن با یوسف پیامبر و درخشش در “ما همه گناهکاریم”:

امیرحسین مدرس با ایفای نقش “ایناروس” در سریال یوسف پیامبر در سال ۱۳۸۷ به شهرت رسید. بازی او در کنار چهره‌های نامداری چون رحیم نوروزی، پروانه معصومی و لیلا بلوکات، او را به مخاطبان تلویزیون معرفی کرد.

ایناروس سریال حضرت یوسف
ایناروس سریال حضرت یوسف

مدرس در سال ۱۳۸۹ در فیلم سینمایی “ما همه گناهکاریم” به کارگردانی محمد دل‌داری نیز حضور داشت. او در این فیلم با بازیگرانی همچون امیر آقایی و نیوشا ضیغمی همبازی بود. “ما همه گناهکاریم” که ساخت آن ۶ سال به طول انجامید، سرانجام در ۸ دی ۱۳۹۵ بر روی پرده سینماها رفت و مورد استقبال منتقدان و تماشاگران قرار گرفت.

علاقه من به بازیگری عمیق است، اما حاضر نیستم برای رسیدن به آن هر بهایی را بپردازم. من از آن دسته آدم‌هایی نیستم که صرفا به دنبال دیده شدن در قاب تصویر باشند.

بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسرانش

فراگیری موسیقی و آواز

امیرحسین مدرس از سابقه‌ی طولانی خود در آموزش آواز می‌گوید. او دوره‌های مقدماتی و ابتدایی ردیف آوازی را نزد استاد محمدابراهیم ذوالقدر گذرانده است.

مدرس سپس دوره‌های تکمیلی و عالی را زیر نظر استاد رضوی سروستانی طی کرده است. او با اشاره به بیماری استاد رضوی، ابراز خوشبختی می‌کند که در دورانی که استاد توانایی تدریس کامل را داشتند، از تعالیم ایشان بهره برده است.

عاشق موسیقی هستم و سال‌هاست که در این عرصه فعالیت می‌کنم. تاکنون افتخار انتشار ۵ آلبوم موسیقی با صدای خودم را داشته‌ام. در نواختن سازهای سه تار، تنبور و دف نیز مهارت دارم.

نوازندگی امیرحسین مدرس
نوازندگی امیرحسین مدرس

آهنگ های تیتراژ امیرحسین مدرس

امیرحسین مدرس، هنرمند نام آشنا، با صدایی گرم و گیرا، مسیر خود را در عرصه هنر از تیتراژ سریال “عشق گمشده” آغاز کرد. گرچه پیش از آن در قالب یک گروه موسیقی فعالیت‌هایی پراکنده داشت، اما تیتراژ “عشق گمشده” نقطه عطفی در مسیر هنری او محسوب می‌شود و به واسطه آن، توانایی‌های او در خوانندگی به گوش مخاطبان عام رسید.

امیرحسین مدرس
امیرحسین مدرس

این موفقیت، سرآغازی برای فعالیت‌های بیشتر مدرس در زمینه موسیقی بود. او با ادامه ساخت تیتراژ برای سریال‌های مختلف، نام خود را بیش از پیش در میان اهالی موسیقی مطرح کرد و سرانجام در سال ۱۳۸۵، با انتشار آلبوم “ماه می” که به احیای موسیقی مذهبی ایران اختصاص داشت، گامی بلند در مسیر حرفه‌ای خود برداشت. آلبوم “ماه می” در تهران منتشر شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

همسران امیرحسین مدرس

ازدواج اول امیرحسین مدرس و جدایی بعد از ۹ سال:

  • پیوند زناشویی: امیرحسین مدرس در سال ۱۳۸۲ با خانم نازنین اسکندری زندگی مشترک خود را آغاز کرد.
  • ثمره زندگی مشترک: این ازدواج منجر به تولد یک فرزند پسر به نام ایلیا شد.
  • پایان زندگی مشترک: با این وجود، این زندگی مشترک دیری نپایید و بعد از ۹ سال در سال ۱۳۹۱ به جدایی انجامید.
همسر اول امیر حسین مدرس
همسر اول امیر حسین مدرس
پسر امیرحسین مدرس
پسر امیرحسین مدرس

ازدواج دوم امیرحسین مدرس:

در سال ۱۳۹۲، زندگی مشترک من و بهار، همسرم، با ازدواجی دوباره آغاز شد. این بار، هر دوی ما پس از سال‌ها تجربه زندگی مجردی، طعم شیرین تعهد و عشق را در کنار یکدیگر می‌چشیدیم.

آشنایی ما داستانی جالب دارد. تقدیر، ما را از طریق دوست مشترکی به هم رساند و این آشنایی سرآغاز رفت و آمدهای خانوادگی و معاشرتی چند ماهه شد. در این مدت، پیوندی عمیق بین ما شکل گرفت و جرقه‌های عشق دوباره در قلبمان روشن شد.

تصمیم به ازدواج، گامی طبیعی در مسیر این عشق دوباره بود. ازدواجی که بر پایه تجارب گذشته، درک عمیق‌تر یکدیگر و عشقی دوباره بنا شده بود.

همسر دوم امیرحسین مدرس
همسر دوم امیرحسین مدرس

بهار بهاردوست دو پسر به نام‌های پژمان و امیرحسین از ازدواج قبلی خود دارد.

ما تصمیم گرفتیم به جای عروسی سنتی، مراسمی صمیمی و خانوادگی برگزار کنیم. عقدمان در فضایی ساده و صمیمی، فقط با حضور پدر و مادر و خواهر و برادرانمان برگزار شد. خبر ازدواجمان را تا مدتی به طور خصوصی نگه داشتیم و برای به اشتراک گذاشتن خبر خوشمان با دوستانمان، عکسی از عقدمان را در فیس‌بوک منتشر کردیم.

من و همسرم علایق مشترک زیادی داریم، از جمله شور و اشتیاق به سفر. گشت و گذار در میان اماکن تاریخی و شهرهای باستانی، از جمله فعالیت‌های مورد علاقه ماست.

بهار بهاردوست
بهار بهاردوست

در میان مردم: خاطرات خوش با طعم زندگی

من آدمی اجتماعی هستم و از بودن در کنار مردم لذت می‌برم. به راحتی می‌توانم به قهوه‌خانه‌ها بروم، چای بنوشم یا در ساندویچی‌های بدون صندلی بایستم و ساندویچ بخورم.

طباخی‌ها و کله‌پاچه‌فروشی‌ها هم مقصدهای محبوب من هستند، جایی که می‌توانیم سیراب شیردان بخوریم.

مغز قلم غذای مورد علاقه‌ی من است. اگر در رستورانی قلم سرو شود، آنقدر آن را با قاشق می‌کوبم تا مغزش را به طور کامل بخورم. بهار همیشه در این مواقع با خنده می‌گوید: “وای خاک به سرم! چه زشته!”

این خاطرات، لحظات ناب زندگی من در کنار مردم هستند، لحظاتی که طعم زندگی واقعی را به من می‌چشانند.

امیرحسین مدرس بیوگرافی
امیرحسین مدرس بیوگرافی

پدرم و نوای دلنشین نی استاد کسایی

صبح که از خواب بیدار می‌شدیم، نوای دلنشین نی استاد کسایی، همچون نسیم روح‌نواز، در خانه جاری می‌شد. پدرم، عادت داشت با روشن کردن رادیو و پخش این قطعه‌ی بی‌نظیر، روز خود را آغاز کند.

هنوز هم نغمه‌ی “سلام علیکم” استاد در چهارگاه، در گوشم طنین‌انداز است. قطعه‌ای که به “صبحگاه” شهرت داشت و با نواهای روح‌نواز نی استاد کسایی، آغازگر روزی پرنشاط و سرشار از امید بود.

اما دریغ که امروزه دیگر کمتر کسی را می‌بینیم که شیفته‌ی این نوای دل‌انگیز باشد. گویی در هیاهوی زندگی ماشینی، جایی برای لطافت و ظرافت هنر اصیل ایرانی باقی نمانده است.

شاعری و ویراستاری: دو عرصه فعالیت امیرحسین مدرس

امیرحسین مدرس، شاعر و پژوهشگر ادبی، تاکنون دو مجموعه شعر با نام‌های “مبتلای اقیانوس” و “بانوی اعتدال بهاران” را منتشر کرده است.

علاوه بر سرودن شعر، وی در حوزه پژوهش ادبی نیز فعال بوده و کتابی با عنوان “جام باقی” را به نگارش درآورده است. همچنین، مدرس دو اثر دیگر با نام‌های “وحی بر توفان” و “قطره دریای همت” را تصحیح و ویرایش کرده است.

کتاب امیرحسین مدرس
کتاب امیرحسین مدرس

جدول فعالیت‌های هنری امیرحسین مدرس

حوزه فعالیتعنوانسال
سینمانرگس مست۱۳۹۵
سینمادر امتداد شهر۱۳۸۹
سینماما همه گناهکاریم۱۳۸۹
سینماگرگ و میش۱۳۸۵
تلویزیونراستش را بگو
تلویزیونیوسف پیامبر
تلویزیونآسمان من
تلویزیونیادآوری
تلویزیونستاره‌های سربی
تلویزیونسیر و سرکه۱۳۹۷
تلویزیونتاریکی شب، روشنایی روز۱۳۹۷
اجرانیمرخ
اجرامسابقه هوش برتر
اجراکوله پشتی
خوانندگیآلبوم ماه نی
خوانندگیآلبوم خورشید (با دکلمهٔ امین تارخ)۱۳۹۰
خوانندگیآلبوم روز رستاخیز۱۳۹۱
خوانندگیتیتراژ پایانی مسابقه هوش برتر
خوانندگیتیتراژ مجموعه تلویزیونی متهم گریخت
خوانندگیتیتراژ مجموعه تلویزیونی ترانه مادری
خوانندگیتیتراژ مجموعه تلویزیونی عید امسال
خوانندگیتیتراژ مجموعه تلویزیونی خوش‌نشین‌ها
خوانندگیتیتراژ مجموعه تلویزیونی آئینه
تئاترغبار
تئاترآینه‌های نشکن
کتاب‌هامبتلای اقیانوس (شعر)
کتاب‌هابانوی اعتدالِ بهاران (شعر)
کتاب‌هاجام باقی (پژوهش ادبی)
کتاب‌هاوحی بر توفان (تدوین و تصحیح متن کهن)
کتاب‌هاقطرهٔ دریای همت (تدوین و تصحیح متن کهن)
نماهنگنو سفر

اینستاگرام امیرحسین مدرس

برای مشاهده صفحه اینستاگرام امیرحسین مدرس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://www.instagram.com/amirhosseinmodarres.official

زندگینامه امیرحسین مدرس
زندگینامه امیرحسین مدرس

امیرحسین مدرس در شب‌های مافیا

امیرحسین مدرس، بازیگر و مجری شناخته‌شده، به جمع بازیکنان رئالیتی شوی پرطرفدار “شب‌های مافیا” پیوسته است. او در گفتگویی با فیلیمو، انگیزه‌های خود از حضور در این برنامه را تشریح کرد.

برنامه امیرحسین مدرس
برنامه امیرحسین مدرس

مدرس با اشاره به دعوت گروه تولید “شب‌های مافیا” و آشنایی قبلی با این بازی، از فرم، کیفیت و جذابیت منحصر به فرد این رئالیتی شو در مقایسه با برنامه‌های مشابه تلویزیونی تمجید کرد.

او در ادامه به نقدهایی که به این برنامه وارد می‌شود اشاره کرد و گفت: «طبیعتاً هر برنامه‌ای موافق و مخالف دارد و باید به نقدهایی که به بهتر شدن کارها کمک می‌کند توجه کرد.»

امیرحسین مدرس در مافیا
امیرحسین مدرس در مافیا

مدرس با وجود عدم تسلط کامل بر ماهیت و قواعد بازی، تلاش خود را برای ارائه بازی خوب در طول مسابقه به کار بسته است. او در این راستا تجربیات ارزشمندی نیز کسب کرده است: «شاید در این بازی حرفه‌ای نباشم، اما به دلیل تمرکز بر مهارت‌هایی مانند خوب شنیدن، صبر، استدلال، دقت به جزئیات و تدبیر، آن را دوست دارم و فراتر از یک بازی ساده به آن نگاه می‌کنم.»

حضور امیرحسین مدرس در “شب‌های مافیا” بدون شک برای مخاطبان این برنامه جذاب خواهد بود. تماشاگران می‌توانند شاهد هنرنمایی او در این رقابت نفس‌گیر و همچنین آموخته‌های او از این تجربه باشند.

مسابقه تلویزیونی “برد برد” با هیجانی دوچندان در فصل دوم!

فصل دوم مسابقه جذاب و پرمخاطب “برد برد” به تهیه‌کنندگی محسن کرمی و کارگردانی مسعود عسگری، از نوروز 1403 با اجرای هنرمند توانمند، امیرحسین مدرس، روی آنتن شبکه آی فیلم می‌رود.

در این فصل، هم مانند فصل اول، شاهد رقابت نفس‌گیر شرکت‌کنندگان در استودیو و همچنین طرح سوالات توسط مخاطبان در خانه خواهیم بود.

مخاطبان گرامی می‌توانند بدون هیچ محدودیتی، سوالات خود را برای این مسابقه طراحی و ارسال کنند.

تمامی سوالات پس از بررسی توسط تیم برنامه‌سازی، به سه دسته آسان، متوسط و دشوار تقسیم‌بندی شده و در طول مسابقه از شرکت‌کنندگان پرسیده خواهند شد.

در صورت عدم پاسخ صحیح شرکت‌کننده به هر سوال، نیمی از جایزه آن سوال به طراح آن تعلق خواهد گرفت.

علاوه بر این، در فصل جدید، آیتم “کافه برد برد” نیز به برنامه اضافه شده است که در هر قسمت به معرفی یک کتاب و نویسنده آن می‌پردازد.

فصل اول این مسابقه با اجرای دکتر امیر الهامی و با استقبال چشمگیر مخاطبان از سراسر ایران و همچنین حضور تعدادی از هنرمندان، از شبکه آی فیلم به روی آنتن رفت. (منبع: فارس)

مجری مسابقه برد برد
مجری مسابقه برد برد

بیوگرافی امیرحسین مدرس و همسرانش

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 56

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir