افشای راز سفر بشار اسد به ایران

بشار اسد با یک هواپیمای ایرانی و به صورت محرمانه به تهران سفر کرد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از نامه نیوز ششم اسفند، بشار اسد تهران سفر کرد.
اتومبیل حامل وی در ساعت ۹ به محل دیدارهای رهبر ایران، آیت الله خامنه ای در انتهای خیابان فلسطین رفت و بدون طی تشریفات متداول، وارد ساختمان شد. لحظه‌ای بعد آقای بشار اسد و سپس فرمانده سپاه قدس از خودرو پیاده شدند. آقای اسد با یک هواپیمای ایرانی، دمشق را به صورت محرمانه به مقصد تهران ترک کرده بود.

موضوع سفر رییس جمهوری سوریه از مدت‌ها قبل در دستور کار قرار داشت. اما روز و ساعتش سری باقی مانده بود. اسد در طول هشت سال گذشته، حتی به ندرت از دمشق خارج شده است. علت آن تهدید جانی مستمر او از جانب تکفیری‌ها و به طور ویژه اسرائیل بود.

در گذشته، چهره‌های شناخته‌شده‌ای در راه سفر به ایران، توسط عوامل دشمن کشته شده اند، مهم‌ترین آنها محمدبن یحیی، وزیر امور خارجه وقت الجزایر بود که در اوایل جنگ، برای میانجی‌گری راهی تهران شد و صدام، هواپیمای او را در نقطه مرزی ایران سرنگون کرد.

سفر محرمانه رییس جمهوری سوریه به تهران نشان داد که دستگاه نظامی-امنیتی مرتبط با این برنامه تا چه حد در راز نهانی موفق بوده است. اسد بلافاصله بعد از دیدار صمیمی اش با رهبر انقلاب، به دفتر رییس جمهوری ایران رفت.

آقای حسن روحانی یک روز پیشتر در جریان موضوع قرار داشت و دعوت از وزیر خارجه در اختیار وی بود. با این همه رییس جمهوری ترجیح داد حتی تا ساعتی قبل از رسیدن، موضوع را با کمتر کسی در میان بگذارد و همین امر، موجب قرار نگرفتن پرچم سوریه در هنگام دیدار شد.

اسد بعد از دیدار دوم، پس از حدود چهار ساعت حضور در تهران، با سردار سلیمانی به سمت فرودگاه رفته و راهی دمشق شد. تا زمانی که او به محل استقرار خود در پایتخت سوریه رسید، عکاسان و فیلمبرداران در قرنطینه قرار داشتند و بعد از آنکه پیغام فرمانده رسید، اطلاع رسانی های محدود و سپس خبررسانی وسیع صورت گرفت.

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.7 تعداد آرا: 3

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir