نحوه عمل جراحی ایمپلنت چانه به چه شکل است؟

جراحی تقویت چانه معمولا تحت داروهای بی حسی موضعی وریدی و طی یک بیهوشی خفیف و یا با استفاده از دیگر روش ها و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

بیماران عموما در طی عمل جراحی به خواب می روند و بعد از آن هیچ خاطره‌ای از آن ندارند. خود این عمل یک روش نسبتا ساده است که در آن، ابتدا پزشک یک برش کوچک را درست در پوست زیر چانه ایجاد می کند و سپس ایمپلنت را وارد کرده و آن را به آرواره وصل می کند.

برای تکمیل این روند، پزشک تنها محل برش را بخیه زده و می بندد. نتایج، در ابتدا کاملا مشهود نیستند و مدتی طول می کشد تا نتیجه به دست آید. عمل ایمپلنت چانه به طور کامل بین یک تا دو ساعت طول می کشد تا انجام شود. این برش ها تا جایی که امکان دارد، به طور بی نظیری ایجاد می شوند هر چند که دقیقا  به ساختار صورت شما بستگی دارد.

برخی از جراحان ترجیح می دهند که برش را در دهان و اصطلاحا برش داخلی ایجاد کنند، در حالی که دیگر جراحان از برش زیر چانه و اصطلاحا برش خارجی استفاده می کنند. در صورت انجام برش داخلی، ممکن است عوارض بیشتری وجود داشته باشد، زیرا خطر ابتلا به عفونت نیز بیشتر می شود مخصوصا اگر شما بهداشت دهان خود را به خوبی رعایت نکنید. با این وجود، مزایای انجام این روش از طریق دهان، قابل توجه است.

هرچند که زخم های ناشی از برش های خارجی، کم هستند، ولی روش داخلی، هیچ جراحتی ندارد و بهتر است و مزایای قابل توجه بیشتری دارد و برش ها، سریع تر نیز بهبود می یابند.

خطرات ایمپلنت چانه و عوارض احتمالی

در نهایت، به این نکته توجه داشته باشید که همانند هر روش جراحی دیگر، این عمل جراحی نیز با خطراتی همراه است. اگر چه بسیار بعید است اما احتمال بروز هماتوم، سرگیجه، بی حسی و کرختی ناشی از آسیب به عصب، سائیدگی استخوان و یا بیماری ‌های التهابی پس از التهاب، به دلیل انجام این عمل وجود دارد.

در مطالعه ‌ای که اخیرا برای بررسی فرسایش استخوان ناشی از ایمپلنت چانه سیلیکونی صورت گرفت، مشخص شد که ۱۴ نفر از ۱۵ نفر درگیر در این تحقیق، فرسایش استخوان پس از عمل جراحی را تجربه کردند.

با این حال، ۸۰ درصد افرادی که از فرسایش استخوان رنج می برند، تنها یک تغییر ناچیز و جزئی در حد ۲ میلیمتری را تجربه کرده‌اند.

در صورت بروز هر یک از علائم زیر، پس از عمل جراحی، به پزشک خود مراجعه کنید زیرا این علائم می توانند بالقوه جدی و خطرناکی باشند. این علائم عبارتند از:

-تورم ناگهانی و یا تغییر رنگ قسمت پائین صورت

-تب بیشتر از ۱۰۱ درجه

-افزایش قرمزی و یا حساسیت به زخم، که منجر به عفونت احتمالی می شود

-واکنش آلرژیک نسبت به داروها پس از عمل

-بروز تغییراتی در ایمپلنت چانه‌

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 3

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir