از بین بردن غبغب با استفاده از کیبلا

این درمان به گونه ‌ای طراحی شده ‌است که به کاهش میزان چربی غبغب فرد کمک می کند و در نتیجه باعث از بین بردن غبغب می شود. برای کشتن سلول‌ های چربی زیر چانه تا ۵۰ تزریق انجام می‌ شود. در هفته‌ های بعد از درمان بدن سلول ‌های مرده را متابولیزه می ‌کند و آن ‌ها را به عنوان ضایعات از بدن خارج می کند.

به عنوان یک روش غیر جراحی، کیبلا نیازمند استراحت پس از درمان است. این به خاطر تعداد تزریقاتی است که در منطقه مورد نظر انجام می شود. به طور متوسط، بیماران بین ۲۰ تا ۵۰ آمپول برای هر درمان نیاز دارند. در نتیجه، ممکن است که تورم و کبودی رخ دهد و تا یک هفته طول بکشد. این به عنوان اثر گاوغوک آمریکایی (نام یک تیره از غورباقه می باشد) شناخته می ‌شود. در یک مطالعه انجام شده توسط  FDA

87درصد بیماران کیبلا دچار تورم شده‌ اند؛

۷۲ درصد هماتوم یا کبودی را تجربه کرده اند؛

۷۰ درصد درد را تجربه کرده اند؛

۶۶ درصد بعد از درمان دچار بی‌ حسی شده اند

به علاوه، کیبلا یک درمان یک باره و فوری برای غبغب نیست. اکثر بیماران برای رسیدن به اصلاح کامل بین 3 تا ۵ مرحله درمانی نیاز دارند. بدون دوز مناسب یا درمان ‌های کافی، بیماران به احتمال زیاد نتایج زیر را تجربه می‌ کنند.

اگرچه برخی از بیماران بعد از مصرف کیبلا احساس می ‌کنند که پوست شان سفت شده ‌است، اما این مورد برای همه بیماران صادق نیست. شل شدن پوست و یا نوارهای برجسته ماهیچه دور گردن نیز ممکن است بعد از کیبلا دیده شود. این مسئله نیاز به درمان‌ های مکمل برای بهبود ظاهر پوست دارد.

عوارض جانبی کیبلا

بیمارانی که تزریق کیبلا را انجام می ‌دهند ممکن است واکنش محل تزریق را تجربه کنند. این عوارض شامل تورم، کبودی و ناراحتی می ‌شوند.

هم چنین بیماران ممکن است این موارد را تجربه کنند:

 • بی‌ حسی پس از تزریق
 • خارش
 • سردرد
 • تشکیل گره
 • فشارخون
 • طاسی منطقه ای در محل درمان (که برای بیماران مرد مشکل ‌ساز است)
 • دیسفاژی (مشکل بلعیدن)

اغلب عوارض جانبی  بعد از چند روز از بین می رود. با این حال، تورم، مشکل در بلعیدن و بی ‌حسی ممکن است به مدت چند هفته باقی بماند.

خطرات از بین بردن غبغب با کیبلا

آسیب عصبی  

برای جلوگیری از این خطر، کیبلا باید به مناطق ویژه ای از چانه تزریق شود. اگر چه آسیب عصبی نادر است اما اگر رخ دهد، عوارض ممکن است جدی باشد. آسیب به عصب مندیبل مرزی که کنار دهان را کنترل می ‌کند ممکن است منجر به یک لبخند نابرابر شود.

اثرات ممکن است موقتی یا در برخی موارد دائمی باشند. بیمارانی که تحت درمان کیبلا قرار گرفته ‌اند، باید با مشاهده اولین نشانه ضعف عضلات صورت خود با ارایه‌ دهنده خدمات درمانی تماس بگیرند. با این حال، درمان توسط یک پزشک باتجربه، خطر آسیب عصب را کاهش می دهد.

کاربردهای خارج از قاعده

برخی پزشکان و جراحان از کیبلا برای کاربردهای خارج از قاعده استفاده می‌ کنند. کاربردهای خارج از قاعده  دارو به این معنی است که دارو به شیوه‌ای مورد استفاده قرار می‌ گیرد که توسط FDA یا تولید کننده توصیه نشده است.  

برخی از کاربردهای برجسته خارج از قاعده شامل کاهش موارد زیر هستند:

 • لیپوم ها و غده ها
 • چربی سینه
 • چربی بالای بازو
 • چربی مرکزی شکم
 • چربی گونه

در حالی که استفاده از تزریق در مناطق خارج از قاعده در میان افراد حرفه ‌ای رایج است اما این مسئله هنوز تایید نشده است.

تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی تاثیر کیبلا بر روی چربی در مناطق خارج از قاعده، مقدار مناسب و اثرات جانبی بالقوه ای که ممکن است ناشی از استفاده از کیبلا در این بخش ها باشد، مورد نیاز است.

 

از درمان کیبلا برای از بین بردن غبغب، انتظار چه نتایجی را می توانم داشته باشم؟  

کیبلا غبغب را در طول یک دوره چند ماهه کاهش می‌ دهد. درمان نهایی می ‌تواند بین ۱۲ تا ۱۸ هفته پس از اینکه نتایج به طور کامل آشکار شوند، طول بکشد. برخی افراد کشیدگی پوست زیر چانه را همراه با کاهش چربی تجربه می‌ کنند.

بسته به موارد زیر نتایج بین افراد متفاوت است:

 • تعداد مراحل درمانی که فرد تحمل می کند.
 • تعداد تزریقی که در هر مرحله از درمان استفاده می شود.
 • آناتومی منحصر به فرد صورت بیمار.

بیمارانی با چانه شل تر ممکن است از کیفیت نتایجی مشابه با افراد دارای چانه و پوست مستحکم برخوردار نباشند.

در حال حاضر، اطلاعات کمی در مورد تاثیرات دراز مدت درمان وجود دارد. در حالی که به احتمال زیاد کیبلا چندین سال طول می ‌کشد و ممکن است ثابت شود که بیمار دوباره به وزن قبلی خود باز نمی گردد، اما این موارد هنوز به طور قطعی ثابت نشده است.

در یک آزمایش بالینی، ۶۶.۱ درصد از بیمارانی که ۲ میلی‌گرم از کیبلا را دریافت کرده بودند، گزارش داده اند که بعد از چهار مرحله درمانی از ظاهر خود راضی بوده اند. آن ‌ها همچنین مزایای روانشناسی را نیز ثبت کردند: آن‌ ها شادتر بودند، کم ‌تر خود را اذیت کرده اند و در مقایسه با قبل از عمل، احساس بهتری داشتند و احساس می‌ کردند که جوان ‌تر شده اند و کم‌ تر اضافه ‌وزن دارند.

بررسی انجام ‌شده توسط کالیپر نشان داد که پس از تکمیل درمان، کاهش قابل ‌توجهی در غبغب مشاهده شده است.

 

 

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :0 تعداد آرا: 0

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir