آیا امام علی ع نام فرزند خود را عثمان گذاشت؟

برخی از وهابی ها برای ایجاد شبه این سوال را مطرح میکنند و با طرح این سوال بی سوادی و بی اطلاعی خود از اسلام را نشان میدهند.

این که امام علی علیه السلام نام فرزند خود را عثمان گذاشتند ربطی به عثمان بن عفان خلیفه سوم اهل سنت ندارد بلکه امام علی علیه السلام  به دلیل محبتی که به عثمان بن مظعون داشتند نام فرزند خود را عثمان گذاشتند.

عثمان بن مظعون کیست؟

عثمان بن مظعون(درگذشت ۲ق)، از صحابه و برادر رضاعی پیامبر(ص).

او از نخستین مسلمانان بود و به همراه برادرش عبدالله و فرزندش سائب در هجرت به حبشه و هجرت به مدینه و نیز در جنگ بدر حضور داشت. عثمان فردی عابد و مورد توجه پیامبر و حضرت علی(ع) بود. امام علی(ع) یکی از فرزندانش را به یاد او «عثمان» نام‌گذاری کرد.

او نخستین مهاجری بود که در بقیع دفن شد. پیامبر محل دفن وی را با سنگی مشخص کرد و آن را زیارت می‌کرد و فرزندانش ابراهیم، رقیه و زینبرا در کنار او دفن نمود.

عثمان مورد توجه خاص امیرالمؤمنین(ع) نیز بود. حضرت علی او را برادر خود می‌خواند، از این‌رو یکی از فرزندانش را به یاد او «عثمان» نام‌گذاری کرد.  در زیارت ناحیه مقدسه آمده است:

«اَلسَّلَامُ عَلَی عُثْمَانَ بْنِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ سَمِیِّ عُثْمَانَ بْنِ مَظْعُونٍ».
سلام بر عثمان پسر امیرمؤمنان، هم‌نام عثمان بن مظعون

پس از درگذشت او پیامبر اکرم پیشانی او را بوسید و فرمود، «چه خوب پیشگامی است سلف ما عثمان بن مظعون».به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 6

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir