پمپئو ایران را تهدید کرد

مایک پمپئو قول داد جواب مناسبی در صورت حمله ایران به نظامیان آمریکایی به آن کشور بدهد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا ایران را با عواقب حمله به نظامیان آمریکایی تهدید کرد.

پمپئو گفت:«آنها قبل از اینکه با حمله به نظامیان آمریکایی، ما را تهدید کنند، بهتر است خوب فکر کنند».

وزیر امورخارجه آمریکا یادآور شد که آمریکا یک هفته بعد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را وارد فهرست آمریکایی سازمان های تروریستی خارجی خواهد کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز 8 آوریل اعلام کرد که واشنگتن، سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است.

وزارت امور خارجه ایران در اجرای این وظیفه به شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد کرد که فرماندهی سنتکام و نیروهای آن به‌دلیل جنایات در منطقه و حمایت از تروریست‌ها و همچنین ارتکاب جنایات جنگی در فهرست تروریست‌ها قرار گیرد.نیروهای عملیاتی و پرسنل سنتکام به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در جنایات صورت‌گرفته در سوریه،​ یمن، فلسطین و حمایت از داعش نقش دارند.

تصمیم اخیر آمریکا می‌تواند تبعات زیادی در پی داشته باشد و از این پس آمریکایی‌ها در پایگاه‌هایشان در منطقه سرباز آمریکایی نیستند و از نظر ما این پایگاه‌ها، پایگاه‌هایی تروریستی و نیروهای مستقر در آن تروریست شناخته خواهند شد.از این پس نوع برخورد با این نیروها متناسب با آنان خواهد بود و شرایط جدیدی را خواهیم داشت.

پیش از این از طریق سوئیس به آمریکا به‌طور مستقیم پیام داده بودیم که در صورت قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی، اقدام متقابل خواهیم کرد و مسئولیت پس از این اقدام با آمریکایی‌ها است. اقدام اخیر آمریکا خطای سیاسی و راهبردی است».

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 1

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir