بیوگرافی پانته‌آ مهدی‌نیا

پانته‌آ مهدی‌نیا متولد ۳۱ تیر ۱۳۶۰ در  خرم آباد بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، گوینده رادیو و نقاش اهل ایران است. او فارغ‌التحصیل در دو رشته نگارگری از دانشگاه سوره و کارگردانی از آکادمی هنر است و فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرده‌است. ( بیوگرافی پانته‌آ مهدی‌نیا + تصاویر و آدرس اینستا )

نام نام خانوادگی : پانته‌آ مهدی‌نیا
تاریخ تولد : ۳۱ تیر ۱۳۶۰
محل تولد :خرم آباد
بیوگرافی پانته‌آ مهدی‌نیا + تصاویر و آدرس اینستا

پانته آ مهدی نیا instagram
پانته آ مهدی نیا instagram

شروع با تا تئاتر

اولین بار فعالیت اش را بعنوان مجری سیما و بعد صداپیشگی شروع کرد سپس بصورت حرفه ای از سال 1380 وقتی 20 ساله بود با تئاتری بنام رستوران بکارگردانی نصرت الله مسعودی شروع کرد

ازدواج پانته آ مهدی نیا

پانته آ مهدی نیا هنوز ازدواج نکرده است و مجرد می باشد .

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا و کسری ذوالفقاری
پانته آ مهدی نیا و کسری ذوالفقاری

نقاشی و صداپیشگی

خانم مهدی نیا در کنار بازیگری نقاشی و صداپیشگی نیز انجام می دهد

از تئاتر تا تله فیلم

در سال 83 به تله فیلم شیون به کارگردانی مصطفی ولی عبدی معرفی شد و بعد از تست در این فیلم بازی کرد، سپس سال 86 دومین تجربه خود را با صادق کامیار در فیلم کرانه های کبود بدست آورد

این شب ها شاهد پخش سریال کمدی دنگ و فنگ روزگار به کارگردانی جواد مزدآبادی از شبکه اول سیما هستیم که دارای داستانی کمدی است و می تواند لحظات شادی را برای شما دوستان عزیز ایجاد کند.

در مجموعه ی دنگ و فنگ روزگار بازیگرانی همچون: سیروس گرجستانی، محمد نادری، مهری آل آقا، ساعد هدایتی، محمد فیلی، سینا رازانی، مریم شاه ولی، زهره فکور صبور، شیرین آقا کاشی، زهرا داوود نژاد، امیر غفارمنش و … نقش آفرینی می کنند.

صفحه اینستاگرام پانته آ مهدی نیا

اینستاگرام پانته آ مهدی نیا

 پانته‌آ مهدی‌نیا

 پانته‌آ مهدی‌نیا
پانته‌آ مهدی‌نیا

 پانته‌آ مهدی‌نیا

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا

 بازیگر «فاطمه بنت اسد» از حضور رهبرانقلاب در پشت صحنه «محمد رسول الله(ص) می گوید

پانته‌آ مهدی‌نیا عنوان کرد: به یاد دارم روزی که رهبر معظم انقلاب برای بازدید به لوکیشن فیلم تشریف آوردند و ما قسمت‌هایی از فیلم را بدون رتوش برای اولین بار دیدیم، همه عوامل شروع به گریه کردند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، پانته‌آ مهدی‌نیا بازیگر نقش «فاطمه بنت اسد» در فیلم محمد رسول الله(ص) یادداشتی برای این فیلم به رشته تحریر در آورده است، که در ادامه آن را می‌خوانید:

چگونگی حضورم در پروژه محمد(ص) داستان جالبی است. دوست عزیزی داشتم که به تازگی وارد حیطه بازیگری شده بود و به دلیل اینکه سیمایی مذهبی داشت، به ایشان پیشنهاد دادم که به دفتر آقای مجیدی مراجعه کند و برای این فیلم، تست بازیگری دهد. این دوست بزرگوار در پاسخ به من گفت تا به حال تجربه تست بازیگری نداشته و از من خواست تا همراهش بروم و هنگام حضور در دفتر آقای مجیدی، از من خواست که قبل از خودش، من تست بازیگری بدهم تا ببیند این کار چگونه است. آن روز، آقای بهزاد رفیعی دستیار آقای مجیدی کار تست بازیگری را بر عهده داشتند. من مقابل دوربین آقای رفیعی رفتم و چیزهایی را که از من خواستند، اجرا کردم و بعد از من، همراهم مقابل دوربین رفت و تستها را انجام داد، اما در نهایت، من برای نقش فاطمه بنت اسد انتخاب شدم.

 پانته‌آ مهدی‌نیا بازیگر

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا

 عکس پانته‌آ مهدی‌نیا

پانته آ مهدی نیا
پانته آ مهدی نیا

فیلم سینمایی های پانته‌آ مهدی‌نیا

۱۳۹۵ شعله‌ور
۱۳۹۵ من دیوانه نیستم 
۱۳۹۴ پری دریایی 
۱۳۹۴ مشکل گیتی
۱۳۹۳ محمد رسول‌الله 

سریال های  تلویزیونی پانته‌آ مهدی‌نیا

۱۳۸۷یوسف پیامبرفرج‌الله سلحشور
۱۳۹۲درخت معرفت (پدر)سپهر محمدی
۱۳۹۸دنگ و فنگ روزگارجواد مزدآبادی

 پانته‌آ مهدی‌نیا

پانته‌آ مهدی‌نیا
پانته‌آ مهدی‌نیا

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.9 تعداد آرا: 76

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir