مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفت که واشنگتن آماده است بدون هیچگونه پیش شرطی با ایران مذاکره کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده پس از دیدار با ایگنازیو کاسیس همتای سوئیسی خود برای مذاکره درباره ایران گفت: واشنگتن آماده مذاکره با ایران بدون پیش شرط است.

پمپئو همچنین خاطر نشان کرد که مشکلات در روابط با جمهوری اسلامی به خاطر موضع مقامات ایران است و نه به دلیل تحریم های ضد ایرانی که توسط ایالات متحده تحمیل شده است. وزیر امور خارجه آمریکا تعهد دولتش را برای تغییر مسیر سیاست در ایران تکرار کرد.

پمپئو افزود که مقامات آمریکایی در حال بررسی امکان گفتگو با ایران در شرایط “رفتار عادی” مقامات ایران هستند.

وزیر خارجه سوئیس نیز در پایان این دیدار گفت که کشورش قصد دارد میان ایران و آمریکا میانجیگری کند.

مایک پمپئو در حالی صحبت از مذاکره بدون پیش شرط با ایران کرده که پیش از این شروطی را برای مذاکره با ایران تعیین کرده بود و با ایستادگی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده که بدون پیش شرط آماده مذاکره است.
قبل از این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در ژاپن آمادگی خود را برای مذاکره با ایران اعلام کرده وگفته بود:”من واقعاً فکر می‌کنم ایران به دنبال یک توافق است. به نظر من این نشان‌دهنده هوشمندی آنها است و من فکر می‌کنم احتمال تحقق این مسئله وجود دارد.”

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا نوشت: “عمل و نه حرف نشان خواهد داد که آیا نیت واقعی دونالد ترامپ همین است.”

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 1

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir