درباره دمنوش‌هایی که خاصیت آرام بخشی دارند،  در کنار راهکار‌های بسیاری که طب سنتی برای رفع مشکلات توصیه می‌کند، توجه به این نکته ضروری است که تمامی این راه‌کارها با توجه به مزاج افراد تعیین می‌شود و پیش از به کار گیری هر یک از آن‌ها باید نوع مزاج خود را تعیین و با پزشک متخصص مشورت کنید.

دمنوش بادرنجبویه

یکی از مهمترین دمنوش‌هایی که می‌توانید از آن برای افزایش آرامش استفاده کنید بادرنجبویه است که تاثیری مناسب بر آرامش و اعصاب افراد مختلف دارد، اما توجه کنید بیماران مبتلا به اختلالات تیروئیدی نباید از آن استفاده کنند.

دمنوش به یا سیب

چای به و چای سیب یکی از دمنوش‌های مناسب که می‌توانید از آن استفاده کنید؛ این دمنوش خوش طعم علاوه بر تاثیری مناسب که بر آرامش شما دارد، مفرح بوده و معده و سیستم گوارشی را تقویت می‌کند، این نوشیدنی جایگزین خوبی برای چای سیاه است و می‌توانید به استفاده مداوم از آن عادت کنید.

دمنوش اسطوخودوس

اسطوخودوس هم از جمله گیاهانی است که تاثیری مناسب بر افزایش آرامش دارد و با شست‌و‌شوی مغز عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

دمنوش گل‌گاوزبان

یکی از دمنوش‌های محبوب که از گذشته برای حفظ آرامش از آن استفاده می‌شد دمنوش گل‌گاوزبان است؛ اما باید دقت لازم را در مصرف آن داشته باشید و کسانی که دچار فشار خون بالا یا فشار خون پایین هستند باید با احتیاط از این دمنوش استفاده کنند.

دمنوش ترکیب اسطوخودوس،‌ سنبل الطیب و بادرنجبویه

یکی از دمنوش‌های موثر بر کنترل اعصاب و افزایش آرامش دمنوشی از ترکیب اسطوخودوس،‌ سنبل الطیب و بادرنجبویه است؛ برای تهیه این دمنوش می‌توانید ترکیب این گیاهان را دم کرده و بعد از صاف کردن یک لیمو عمانی به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند دقیقه‌ای در آن باقی بماند؛ بهتر است این دمنوش را با نبات مصرف کنید تا تاثیر مناسب‌تری داشته باشد.

دمنوش گل محمدی

در برخی از منابع طب سنتی آورده اند که مصرف محدود و غیر مستمر این دمنوش می تواند گردش خون را بهبود دهد و باعث احساس آرامش و نشاط می شود.

 

دمنوش گل محمدی

دمنوش گل محمدی

 

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.3 تعداد آرا: 6

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir