عبدالله بن سلطان : ظرف هشت ساعت ایران را نابود می کنیم

یک شاهزاده سعودی ادعا کرد نیروهای مسلح عربستان در صورت شروع درگیری نظامی مستقیم می توانند ظرف هشت ساعت ایران را نابود کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Anna-News، عبدالله بن سلطان بن ناصر آل سعود، عضو خاندان سلطنی عربستان ضمن اعلام این مطلب در توییترنوشت :” در دنیا چنان نیرویی وجود ندارد که بتواند با وحدت ما، قاطعیت ما و پیشرفت ما مقابله کند و خدا را شکر که چنین است”.

شاهزاده سعودی از یک گزارش تحلیلی منتشره در سابق نقل قول کرد که در آن از جمله گفته می شود ایران دارای چنان جنگنده هایی نیست که بتوانند به عربستان برسند.

در این گزارش همچنین ادعا می شود هواپیما های ایرانی کهنه و دارای مشخصات فنی ضعیفی هستند و نیروی هوایی ایران متشکل از مدل های قدیمی هواپیما و تعداد محدودی از  هواپیماهای میگ 29 ساخت شوروی است.

 عربستان در حال حاضر در حال اجرای عملیات جنگی در یمن است و این عملیات خیلی موفق نیست و از جمله نیروهای یمنی عضو جنبش انصارالله بطور منظم به نقاط حساس در عربستان حملات موشکی و پهپادی  انجام می دهند.

در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این درگیری نیروهای حوثی عضو جنبش شیعه ” انصارالله” و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن قرار دارد.

40 هزار ساعت ناتوان در برابر یمن فقیر

شاهزادگان عربستانی از اوضاع کشور خود بی خبر هستند و نمی دانند که 4.5 سال هست که در شکست دادن نیرو های یمنی که در فقر شدید مالی و تسلیحاتی قرار دارند ناتوان بوده اند.

کشور یمن به عنوان یکی از فقیر ترین کشورهای جهان توانسته است با کمترین توان نظامی جلوی نیرو های نظامی عربستان مقاومت کند و ضربات سنگینی را بر سیستم دفاعی عربستان وارد کند، حالا فرض کنید در مقابل انبوه موشک های ایرانی و سربازان بی شمار ایرانی، عربستان چه اوضاعی پیدا خواهد کرد.

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.8 تعداد آرا: 4

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir