چرخه 33 ساله یکی از مسائل نجومی می باشد که البته با دنیای تخیلات بشر تلفیق شده است و بحث های ماورایی از آن استخراج شده است ، در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم . ( چرخه 33 ساله چیست ? )

چرخه 33 ساله

از نظر علمی اختلاف سال های شمسی و قمری در یک دوره 33 ساله برابر با یک سال کامل می شود به زبان ساده می توان گفت هر 33 سال تقویم قمری یک سال از تقویم شمسی جلو می‌افتد .

نکته دیگر این است که لحظه سال تحویل تقویم شمسی هر 33 سال دقیقا در یک زمان واحد صورت میگیرد ، مثلا اگر امسال لحظه سال تحویل ساعت 14:14 باشد ، 33 سال بعد هم لحظه سال تحویل دقیقا ساعت 14:14 خواهد بود .

ورود تخیلات به موضوع چرخه 33 ساله

موضوع چرخه 33 ساله آنقدر جالب بوده است که نویسندگان سریال « تاریک » با استفاده از آن یک داستان تخیلی در مورد سفر در زمان بنویسند ، در سریال تاریک گفته می‌شود که هر 33 سال یک بار زمین علاوه بر این که در نقطه مداری خود به دور خورشید به نقطه تکراری میرسد بلکه زاویه چرخش آن به دور خود نیز دقیقا مشابه 33 سال پیش یا 33 سال بعد خواهد بود .

در سریال تاریک این موضوع را برای سفر در زمان به 33 سال قبل یا 33 سال بعد دستمایه قرار داده اند که البته صرفا یک موضوع تخیلی می باشد و هیچ نظریه علمی آن را تایید نمی‌کند .

چرخه 33 ساله

تصحیح چرخه 33 ساله در تقویم عربی

اعراب یک تقویم مربوط به دوران جاهلیت داشتند که هر 3 سال ،یک سال با 13 ماه داشتند ، به این ترتیب اخلاف میان تقویم شمسی و قمری جبران می‌شد ولی در تقویم قمری حال حاضر چنین موضوعی وجود ندارد و چرخه 33 ساله باعث اخلاف سال در تقویم ها شده است همان طور که میدانید امسال سال 1399 در تقویم شمسی می باشد ولی در تقویم قمری سال 1442 می باشد .

اعراب جاهلی به این کار «نسیء» می گفتند ، بعدها با ظهور اسلام، قرآن این کار را حرام اعلام کرد: «انما النسیء زیادة فی الکفر»(توبه 37)

در آیه 25 سوره کهف نیز آمده است : وَلَبِثُوا فِي كَهْفِهِمْ ثَلَاثَ مِائَةٍ سِنِينَ وَازْدَادُوا تِسْعًا . « سیصد سال در غارشان ماندند و نُه سال به آن افزودند. »

نکته :

يهوديان در مورد مقدار توقّف اصحاب كهف در غار، از حضرت على عليه السلام سؤال كردند.

حضرت فرمود: 309 سال. گفتند: در كتاب ما 300 سال آمده است! آن حضرت فرمود: 9 سال به خاطر تفاوت سال شمسى و قمرى است.


کلاهبرداری 105 میلیون دلاری یک جهود از محمودرضا خاوری

چرخه 33 ساله چیست ?

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 10

هنوز کسی رای نداده...