دادن خرما به نوزاد

بسیاری از متخصصان بر این باورند که چند ماه بعد از شروع غذای کمکی نوزاد که همان 6 ماهگی است، خرما را می‌توان به نوزاد معرفی کرد. می‌توانید خرما را به شکل‌های مختلف در وعده‌های غذایی نوزاد جای دهید.

اگر می‌خواهید خرما را به نوزاد معرفی کنید برای تهیه غذا و دسرهای مختلف چند پیشنهاد برایتان داریم:

خواص درمانی خرما
خرما

حریره خرما

حریره خرما غذایی است که به دلیل طعم شیرینی که دارد با ذائقه بیشتر نوزادان جور درمی‌آید. ازاین‌رو می‌توانید یک یا دو عدد خرمای بدون پوست و بدون هسته را در مقداری کره یا روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس آرد گندم و بعد پودر مغز بادام را اضافه کنید.

حلوای خرما

برای تهیه حلوای خرما مقداری آرد را تفت دهید تا خامی آن از بین برود. سپس مقداری کره اضافه کرده و کمی تفت دهید. در مرحله بعد خرمای پوست گرفته و له شده را اضافه کنید و هم بزنید تا حلوای یکنواختی ایجاد شود. این دسر خوشمزه را بعد از سرد شدن برای کودک و نوزاد سرو کنید.

دسر خرما

یک عدد خرما را پوست بکنید. سپس هسته آن را بیرون آورده و کمی بکوبید. کمی شیر یا آب گرم به خرماها اضافه کنید وهم بزنید تا خرمای نرم شده کاملاً یکدست شود. سپس آن را به عنوان دسر برای نوزاد یا کودک سرو کنید.

عدس پلو و خرما برای نوزاد

یکی از غذاهایی که با خرما جور در می آید عدس پلو است. از یک‌سالگی به بعد می‌توانید هسته خرما را بگیرید، آن را همراه با روغن کمی تفت دهید. سپس خرما را به صورت تکه‌های کوچک خردکرده و با عدس مخلوط کنید. به این ترتیب غذای خوشمزه‌ای برای کودک آماده می‌شود.

دادن خرما به نوزاد از چندماهگی

سؤال رایجی که ممکن است برای مادران بعد از شروع مصرف غذاهای کمکی پیش بیاید این است که دادن خرما به نوزاد از چند ماهگی مجاز است؟ متخصصان اطفال بر این باور هستند که خرما ماده غذایی مناسبی برای نوزادان است و می‌تواند از هشت ماهگی به بعد آن را در به مقدار کم در میان وعده‌های غذایی نوزاد جای داد تا با طعم و مزه آن آشنا شده و از خواص خوب این میوه درخت نخل بهره‌مند شود.

شیره خرما برای نوزاد

ممکن است بعضی از مادران برای تقویت غذای نوزاد به این فکر کنند که نوشیدنی‌هایی مانند شیر را با شیره خرما تقویت کنند تا بتوانند غذای مقوی‌تری برای نوزاد آماده سازند. اما متخصصان بر این باورند که شیره خرما از ده‌ماهگی به بعد برای کودکان مناسب است و تا قبل از این سن بهتر است که وارد رژیم غذایی نوزاد نشود.

کالری خرما چقدر است ?

معرفی کامل درخت نخل و خرما

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.4 تعداد آرا: 151

هنوز کسی رای نداده...