بعضی از مهمترین عوارض مصرف ادویه های ممنوع در دوران بارداری عبارتند از:

  • زایمان زودرس
  • سقط جنین
  • انقباضات رحم
  • مشکلات جنینی

ممکن است یک ادویه فقط با بروز یکی از این مشکلات در ارتباط باشد یا در اثر مصرف ادویه دیگری دو یا چند مشکل دیگر هم در خانم های باردار دیده شود. لذا بهتر است ادویه های ممنوع در دوران بارداری و عوارض احتمالی آنها را بهتر بشناسید.

زنجبیل، ادویه ممنوع در دوران بارداری

زنجبیل یکی از ادویه های رایج است که بسیاری از خانم ها برای تهیه غذاهای مختلف از آن استفاده می کنند و البته برای سلامتی هم مزایایی به همراه دارد. علاوه بر این تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که مصرف زنجبیل در دوران بارداری می تواند حالت تهوع صبحگاهی و ویار را تا حدودی کاهش دهد. پس مشکل مصرف این ادویه چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بعضی از متخصصان از بابت مصرف این ادویه و ارتباط آن با سقط جنین اظهار نگرانی کرده اند. البته این نگرانی بیشتر زمانی باید جدی گرفته شود که زنجبیل به میزان زیاد در رژیم غذایی خانم های باردار وجود داشته باشد. در واقع اگر این ادویه به میزان کمتر از 1500 میلی گرم در روز مصرف شود خطرناک نیست و جای نگرانی وجود دارد. با این وجود بهتراست که قبل از مصرف این ادویه به منظور کاهش تهوع بارداری با پزشک تان مشورت کنید.

ممنوعیت مصرف ادویه های تند در دوران بارداری

شاید این سوال برای بسیاری از خانم های باردار پیش بیاید که چرا باید در دوران بارداری از مصرف غذاهای تند و پر ادویه مانند غذاهای هندی و مکزیکی یا سایر خوراک های تند جنوب ایران خودداری کنند؟ به گفته متخصصان بطور کلی بسیاری از خانم ها در دوران بارداری دچار سوهاضمه می شوند. این مشکل به دلیل تغییر هورمونی و فشاری است که بواسطه بزرگ شدن رحم به معده وارد می شود. از این رو بهتر است خانم های باردار از مصرف ادویه هایی که سبب سوزش می‌شوند، خودداری کنند، چرا که ممکن است سوهاضمه را تشدید کند.
همه ادویه های ممنوع در دوران بارداری بر روی جنین اثرات سو بر جای نمی گذارند اما ممکن است اسباب ناراحتی مادر را در دوران بارداری فراهم کنند.

نعناع، طعم دهنده غیرمجاز در دوران بارداری

یکی از طعم دهنده های غذا که ما ایرانی ها بویژه برای طعم دهی به آش رشته یا ماست و خیار از آن زیاد استفاده می کنیم، نعناع است. نعناع عطر و بوی خوبی دارد و در گروه گیاهان دارویی هم قرار می گیرد اما به گفته پزشکان بهتر است که خانم ها در دوران بارداری از مصرف نعناع خودداری کنند و این طعم دهنده را کمتر به رژیم غذایی شان راه دهند؛ چرا که در مواردی در گروه ادویه های ممنوع در دوران بارداری قرار می گیرد.

ممکن است نعناع سبب واکنش های آلرژیک شود. در نعناع ترکیبی به نام منتول وجود دارد که می تواند با بروز آلرژی های شدید همراه شود. از این رو بهتر است که خانم ها طی دوران بارداری از مصرف نعناع خودداری کنند. توجه به این نکته بویژه در مورد خانم هایی که سابقه بروز حساسیت به مواد غذایی درانها دیده شده، بیشتر اهمیت دارد.
احتمال دارد مصرف نعنا سبب سقط جنین شود؛ به این دلیل که در نعناع ترکیبی وجود دارد که سبب شل شدن و آرامش عضلات می شود. ممکن است این ویژگی باعث شل شدن عضلات رحم شود و سقط جنین یا زایمان زودرس را به دنبال داشته باشد. از این رو اگر سابقه سقط جنین در شما وجود دارد توصیه می شود که در دوران بارداری این ادویه و طعم دهنده را از رژیم غذایی تان حذف کنید.
شاید مصرف نعناع با سایر داروها تداخل ایجاد کند. بطور معمول بسیاری از خانم های بارداری در دوران بارداری بنابر تجویز پزشک ویتامین ها و مکمل های مواد معدنی را مصرف می کنند. در بعضی از موارد ممکن است نعناع مانع از جذب این داروها شده و در نتیجه بدن از مزایای مکمل ها محروم بماند.

 

سیر، ادویه ممنوع در روزهای آخر بارداری

سیر و پودر سیر از جمله ادویه هایی هستند که ممکن است خانم ها نسبت به مصرف آن در دوران قبل از بارداری عادت داشته باشند و بخواهند این ادویه را به رژیم دوران بارداری هم راه دهند. با این وجود به گفته متخصصان بهتر است که خانم های باردار در زمینه مصرف سیر زیاده روی نکنند و حداکثر 2 تا 4 پر سیر در روز در رژیم غذایی روزانه شان داشته باشند. علاوه بر این توصیه می شود که در روزهای نزدیک زایمان خانم های باردار سیر مصرف نکنند. فرقی نمی‌کند که زایمان طبیعی باشد یا سزارین؛ موضوع این است که سیر ترکیبات ضد انعقاد خون را در خودش جای داده و ممکن است هنگام زایمان از انعقاد خون پیشگیری کند و خونریزی ناشی از زایمان دیرتر بند بیاید. به همین دلیل یکی از ادویه های ممنوعه در روزهای آخر دوران بارداری به حساب می‌آید.

مصرف دمنوش های گیاهی و دارویی ممنوع

نوشیدن دمنوش های گیاهی و لاغری هم در دوران بارداری چندان توصیه نمی‌شود. ممکن است در داخل این دمنوش‌های عطاری یا کارخانه‌ای گیاهانی وجود داشته باشد که با مشکلات ناشی از مصرف ادویه‌های ممنوعه در دوران بارداری در ارتباط باشد. از این رو پیشنهاد می شود که خانم‌های باردار از مصرف دمنوش هایی که حاوی گیاهان دارویی مختلف هستند پرهیز کرده و استفاده از این گیاهان دارویی را به بعد از بارداری موکول کنند.

زعفران، ادویه خطرناک در سه ماهه اول بارداری

یکی دیگر از ادویه هایی که در مورد مصرف آن در دوران بارداری اما و اگرهای زیادی وجود دارد، زعفران است. مصرف زعفران به مقدار کم در داخل غذا ضرری ندارد اما زعفران زمانی به عنوان ادویه پردردسر شناخته می شود که مقدار زیادی از آن به طور روزانه مصرف شود. گفته شده که مصرف زیاد زعفران می تواند با بروز انقباضات رحمی و سقط جنین بویژه در سه ماهه اول بارداری در ارتباط باشد. علاوه بر این مصرف زیاد زعفران می تواند منجر به افرایش حرارت بدن شود و ممکن است مشکلات دیگری هم برای خانم های باردار به همراه داشته باشد. از این رو توصیه می شود که این ادویه را به مقدار بسیار کم در رژیم غذایی تان داشته باشید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


طبع هل و مصلح آن

طبع هل و مصلح آن

دانه هل یک از ادویه های پر مصرف در میان ایرانیان میباشد، بسیاری از افراد در مورد طبع دانه هل و مصلح آن سوال دارند….

0 comments
داروهای گیاهی ضد کرم و انگل

داروهای گیاهی ضد کرم و انگل

معرفی انواع داروهای گیاهی ضد کرم و انگل به همراه طرز تهیه و مقدار مصرف هر کدام در این صفحه قرار داده شده است. در…

0 comments
عوارض قرص سیپروتد

عوارض قرص سیپروتد

سیپروتد یا همان سیپروفلوکساسین یک دارو آنتی میکروبیال است که برای درمان بیماری های میکروبی کاربرد دارد. در این مقاله به بررسی عوارض جانبی این…

0 comments
فهرست قویترین سم های جهان

قویترین سم های جهان

در این مقاله به معرفی قویترین سم های شناخته شده در جهان میپردازیم، سعی داشتیم که اطلاعات مختصری در مورد هر سم برای شما عزیزان…

2 comments
نظرات استفاده کنندگان مام سورملینا

نظرات استفاده کنندگان مام سورملینا

نظرات استفاده کنندگان اسپری مام سورملینا در این صفحه گردآوری میشود . شما نیز در صورت تجربه استفاده از این مام اسپری را داشته اید…

2 comments
آرتروپاتی چیست

بیماری آرتروپاتی چیست ?

اگر نام بیماری آرتروپاتی را شنیده اید و قصد دارید بدانید این بیماری چه تاثیر بر روی بدن انسان میگذارد، در ادامه این مقاله را…

0 comments
گل عنکبوتی روش نگهداری و تکثیر

گل عنکبوتی روش نگهداری و تکثیر

گل عنکبوتی یا گیاه عنکبوتی Spider plant که در ایران با اسم « گل گندمی » شاناخته می‌شود یکی از گیاهان تزئینی همیشه سبز است…

3 comments
معرفی دارو پنتوپرازول Pantoprazole

معرفی دارو پنتوپرازول Pantoprazole

پنتوپرازول Pantoprazole در دسته دارو های گوارشی قرار دارد، و بیشتر برای درمان زخم معده، کاهش اسید معده و… کاربرد دارد. در این مقاله به…

4 comments
معرفی بتامتازون عوارض جانبی

معرفی بتامتازون / عوارض جانبی

داروی بتامتازون جهت درمان جايگزينی در نارسایی غده فوق كليوی استفاده می‌گردد. اين دارو همچنين در درمان علامتی اختلالات التهابی و آلرژيك در جهت سركوب…

1 comment
طبع آبلیمو و مصلح آن

طبع آبلیمو و مصلح آن

لیمو ترش یک از میوه های پر مصرف در میان ایرانیان میباشد، بسیاری از افراد در مورد طبع آبلیمو و مصلح آن سوال دارند. در…

0 comments

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :5 تعداد آرا: 1

هنوز کسی رای نداده...