انواع شیرخشک های آپتامیل

شیر خشک های آپتامیل در دو دسته عادی و مخصوص تولید می شوند . آپتامیل 1،2 و 3 در دسته عادی ها قرار می گیرند و سایر شیر خشک های آپتامیل هر کدام برای موارد خاص خود کاربرد دارند . در ادامه تمامی این شر خشک ها را بررسی می کنیم .

آپتامیل 1 با پروبیوتیک

شیر مناسب برای نوزاد زیر 6 ماه سن
آپتامیل1نیاز کامل تغذیه ای کودک را در شش ماه اول زندگی فراهم می کند.
شامل ترکیب چربی، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، همراه با تورین، کولین، اینوزیتول، ال کارنیتین، LCP و نوکلئوتید شباهت با ترکیب شیر مادر است.
محتوای الکترولیت ها، ریزمغذی و ویتامین ها برای نیازهای یک کودک در این سن مناسب است در حالی که اسمولالیته آن معادل اسمولالیته شیر مادر است.

آپتامیل 2 با پروبیوتیک

آپتامیل 2 فرمول شیر کامل سازگار با نیازهای تغذیه ای نوزاد بزرگتر است.
در مقایسه با فرمول آپتامیل1، آپتامیل 2 تا حدودی حاوی پروتئین بیشتر، الکترولیت ها و ریزمغذی ها است در حالی که محتوای آن دارای چربی کمتر است در ساختار آن کربوهیدرات ها، مالتودکسترین دارای 30٪ سهم است محتوای ویتامین تقریباً همان است.
ارتباط بین کازئین و پروتئین آب پنیر 50 : 50 است که به تازگی در همراهی با توصیه های کمیته اروپا در تغذیه، برای تحمل بهتر پروتئین های شیر گاو و کاهش خطرات آلرژی است.
آپتامیل 2 همراه با غذای کمکی، تمام شرایط برای رشد طبیعی و توسعه یک نوزاد سالم از 6 تا 12 ماه سن را فراهم می کند.

آپتامیل 3 با پروبیوتیک

معرفی شیر خشک آپتامیل 3
معرفی شیر خشک آپتامیل 3

دارای ترکیب تغذیه ای بهینه شده است.
با آهن، روی، ید و ویتامین های C و D کامل شده است.
فاقد گلوتن است.
آپتامیل 3 برای تغذیه کودک در مرحله انتقال از شیر مادر و یا فرمول شیر استاندارد به شیر گاو عادی تعیین شده است در مقایسه با Aptamil 2، Aptamil 3 شامل پروتئین و کربوهیدرات بیشتری است و بر خلاف شیر گاو عادی، حاوی الکترولیت کمتر، چربی های با کیفیت بالاتر، محتوای بهینه شده از ریزمغذی، ویتامین ها، نوکلئوتید و پروبیوتیک نیز به آن اضافه شده است.
نسبت بین کازئین و پروتئین آب پنیر در فرمول 50 : 50 است شیر توصیه شده با محتوای کازئین پایین تر برای سال دوم زندگی است.
همراه با غذای کمکی، Aptamil 3 تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد طبیعی و رشد کودک در سال دوم زندگی را فراهم می کند.


شیرخشک های آپتامیل مخصوص

آپتامیل زودرس

معرفی شیر خشک آپتامیل زودرس
معرفی شیر خشک آپتامیل زودرس

آپتامیل زودرس به خصوص برای کودک نارس تهیه شده است در مقایسه با نوزادان ترم، نوزادان نارس نیاز تغذیه ای بالاتری دارند.
فرمول آپتامیل زودرس برای برآوردن نیازهای تغذیه ای بالاتر از یک نوزاد زودرس و مطابق با دستورالعمل های ایجاد شده توسط کارشناسان بین المللی برای تغذیه نوزادان نارس تهیه شده است همراه با آخرین توصیه های تسانگ و همکاران در راهنمای 2005 در مقایسه با فرمول معمولی، دارای تمام سطوح است.
آپتامیل زودرس شامل:
انرژی بیشتر (80 کیلوکالری در 100 میلی لیتر) ولی شیرخشک با فرمول معمولی حاوی 66 – 69 کیلوکالری در 100 میلی لیتر دارد.
پروتئین بیشتر ( 2.5 گرم در 100 میلی لیتر )، برای نیازهای رشد سریع تر، دارای نسبت کازئین / آب پنیر از 40:60 است
دارای عناصر کم مصرف بیشتر در هر 100 میلی لیتر از غذای آماده است.
کربوهیدرات ها در قالب پلیمرهای لاکتوز و گلوکز انرژی زیادی با افزایش اسمولاریته کم ارائه می دهند.
آپتامیل زودرس شامل اسیدهای چرب ضروری و LCP. MCT اسیدهای چرب زنجیره ای متوسط است و از هضم ساده تر چربی ها در معده، بدون تولید صابون پتاسیم که باعث یبوست می شود حمایت می کند نوکلئوتید ها در یک سطح مشابه به شیر مادر ( 3.2 میلی گرم در 100 میلی لیتر ) می باشد.
علاوه بر این، آپتامیل زودرس شامل ایمونوفورتیس، یک ترکیب منحصر به فرد از پروبیوتیک، که از نظر بالینی ثابت شده مزایای اضافی برای نوزاد نارس ارائه می دهد.

آپتامیل HA1

معرفی شیر خشک آپتامیل HA1
معرفی شیر خشک آپتامیل HA1

آپتامیل HA1 فرمول شیر که خطر بروز آلرژی در طول 6 ماه اول را کاهش می دهد این شیر دارای هیدرولیزات پروتئین آب پنیر جزئی است.
در نوزادان پر خطر، شیر هیدرولیز شده نوزاد می تواند فرکانس آلرژی را به 40٪ کاهش می دهد ایمونوفورتیس در آپتامیل HA1 انتخابی سبب تحریک رشد بیفیدوباکتریا و لاکتوباسیل با یک سطح مشابه که در نوزادان تغذیه شده با پستان مادر می باشد به طور طبیعی با تقویت سیستم ایمنی بدن، فرکانس عفونت کاهش می یابد و سبب کاهش خطر ابتلا به آلرژی می شود.
 بیفیدوباکتریا و لاکتوباسیل تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFA) و pH پایین تری را فراهم کرده و در نتیجه تعداد عوامل بیماری زا را کاهش و از توسعه بافت لنفاوی روده که نشان دهنده حدود 66 درصد از سیستم ایمنی بدن در آن سن است پشتیبانی می کنند.
محفاظت دوگانه برای نوزادان در معرض خطر آلرژی :

 • پیشگیری از آلرژی
 • کاهش خطر ابتلا به حساسیت
 • کاهش خطر ابتلا به آلرژی
 • تقویت ایمنی


تحریک رشد بیفیدوباکتریا و لاکتوباسیل خطر ابتلا به درماتیت آتوپیک را کاهش می دهد و اثبات شده است که به طور طبیعی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
آپتامیل HA1 شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز در طول 6 ماه اول برای رشد و توسعه کافی است.

آپتامیل HA2

هیدرولیزات پروتئین آب پنیر نسبی.  در نوزادان پر خطر، این شیر هیدرولیز شده می تواند فرکانس آلرژی را به 40 ٪ کاهش دهد آپتامیل  HA2 که خطر ابتلا به آلرژی را کاهش می دهد و شامل تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد کافی و توسعه نوزادان از 6 تا 12 ماه است و در ادامه تغذیه پس از Aptamil HA 1 استفاده می شود.

آپتامیل AR

شیرخشک ویژه برای نوزادان و شیرخواران با افزایش آروغ زدن و استفراغ می باشد از مواد غذایی منحصر به فرد در طول 4 – 6 ماه اول زندگی است شیرخشک منحصر به فرد برای کاهش علائم نارسایی که معمولاً توسط عدم بلوغ دستگاه گوارش ایجاد می شود نارسایی غذایی مرتبط با GER ( ریفلاکس معده به مری ) که در 40٪ از نوزادان کمتر از 3 ماه سن به نظر می رسد.
آپتامیل AR شامل کربوهیدرات میوه خرنوب می باشد که یک قوام دهنده  است و به هضم حساس نیست که اثر غلظت آن در معده باقی مانده و جذب طبیعی تمام مواد مغذی را افزایش می دهد شیرخشک ضخیم چسبناک تر و در نارسایی های مشکل تر مناسب است.
تحقیقات نشان داد که در مقایسه با یک فرمول غلیظ شده با استفاده از برنج و ذرت نشاسته، آپتامیل AR به طور قابل توجهی تعداد دفعات GER را کاهش می دهد.
آپتامیل AR یک شیرخشک دارای کازئین است با ترکیب کازئین با کربوهیدرات میوه خرنوب، شیرخشک غلیظ شده است آپتامیل AR از ترش کردن محتوای معده به مری جلوگیری می کند در یک سطح مشابه با شیر مادر نوکلئوتید به آن اضافه می شود در حالی که LCP برای پشتیبانی از توسعه مغز و چشم اضافه شده است.

آپتامیل کانفورت 1

آپتامیل کانفورت 1 شیرخشک فاقد کازئین است و برای تغذیه نوزادان و کودکان کمتر از 6 ماه سن مناسب است این شیرخشک برای تسکین علائم گوارشی که در چند ماه اول زندگی ظاهر می شود مناسب می باشد به علت نارس بودن دستگاه گوارش تحمل پایین تری به پروتئین شیر گاو دارند یک فرم خفیف با هضم ناقص لاکتوز است.
پروتئین هیدرولیزه آب پنیر برای هضم آسان کارآمد و علاوه بر این در کاهش کولیت، سطح پایین هضم لاکتوز و در نتیجه سبب کاهش ناراحتی معده، نفخ و گرفتگی می شود.
پروتئین هیدرولیز شده سبب مدفوع نرمتر و عبور سریع می شود مخلوط منحصر به فرد از چربی با SS-پالمیتات، بسیار شبیه به شیر مادر که جذب را بهبود می بخشد و باعث کاهش نمک کلسیم از اسیدهای چرب (CSFA) عامل یبوست می شود.
ایمونوفورتیس مخلوط منحصر به فرد از پروبیوتیک است که رشد باکتری های مفید در روده را افزایش می دهد.
فورمول ضخیم تر شده سبب تسهیل تغذیه، کاهش بلع هوا در طول تغذیه و باعث کاهش رفلاکس می شود آپتامیل کانفورت 1 نیازهای تغذیه ای کامل نوزاد را در نیمه اول سال زندگی فراهم می کند.

آپتامیل کانفورت 2

آپتامیل کانفورت 2 شیر بسیار سازگار برای نیازهای تغذیه ای نوزادان بزرگتر است این بعد از آپتامیل کانفورت 1 برای ادامه تغذیه نوزاد با مشکلات گوارشی استفاده می شود.
کولیت کودکانه بعد از 4 ماهگی بسیار نادر است در حالی که مشکل یبوست نسبتاً مکرر باشد معرفی آپتامیل کانفورت 2 سبب تغییر قوام، فرکانس و رنگ مدفوع نوزاد می شود.

آپتامیل LF

Aptamil LF یک شیرخشک ویژه برای تغذیه نوزادان و کودکان خردسال مبتلا به عدم تحمل لاکتوز و اختلال اسهال حاد است به عنوان یک فرمول شیر با مواد مغذی کامل، برای نوزادان تا 6 ماه سن توصیه می شود و بعد از آن به عنوان یک جزء در درمان اسهال است این شیرخشک جدید با اسیدهای چرب با زنجیره ای طولانی (LCP) و نوکلئوتید غنی شده است.
اصول کلیدی در درمان اسهال حاد نوزادان و راه حل مایع درمانی خوراکی (ORS) برای آبرسانی در 3 تا 4 ساعت اول معرفی شده است.
1. اگر نوزاد به طور طبیعی تغذیه می شود تغذیه با شیر مادر ادامه یابد.
2. اگر نوزاد با یک شیرخشک تغذیه می شود استفاده از آن را ادامه داده و لازم نیست یک فرمول فاقد لاکتوز معرفی شود.
3. اگر طفل در انتقال از شیر مادر به شیرخشک است یک رژیم غذایی بدون هیچ گونه محدودیت، مانند ترکیبی از شیر و حبوبات توصیه می شود.
معرفی ORS اضافی، اگر ضرر و زیان ناشی از اسهال وجود دارد اگر شیر علت بدتر شدن اسهال است معرفی یک شیرخشک بدون لاکتوز مناسب است.

آپتامیل ADC

مزایای اثبات شده از ADC Aptamil برای ایمنی مناسب هستند شیرخشک کامل برای تغذیه  بر اساس پروتئین آب پنیر هیدرولیز شده، برای نوزادان مبتلا به سوء جذب (جذب مواد غذایی ضعیف) و یا آلرژی استفاده می شود.
نمونه هایی از حالت های دستگاه گوارش که در آن آپتامیل ADC  توصیه می شود عبارتند از:

 • اسهال مزمن که کنترل آن سخت است
 • سوء جذب روده شدید، از جمله سندرم روده کوتاه
 • بیماری التهابی مزمن روده
 • سوء تغذیه آشکار
 • فیبروز کیستیک
 • وزن کم در هنگام تولد همراه با مشکلات سوء جذب
 • گذار از تغذیه وریدی به تغذیه روده ای


شیر آپتامیل ADC کودک که بر پایه آب پنیر بسیار هیدرولیز شده است شامل:

 • 80 – 90 % پپتید با زنجیره کوتاه
 • 10 – 20 % اسید آمینه های آزاد


این شامل مخلوطی از چربی با 50٪ تری گلیسیرید با زنجیره متوسط (MCT ) است  MCT در آپتامیل ADC می تواند سبب تسهیل جذب شود چرا که آنها در معده هضم می شوند و دارای مزایای خاص برای نوزادان مبتلا به سوء جذب است.
این شامل مخلوطی از روغن های گیاهی که سبب ایجاد توازن ایده آل و با اسیدهای چرب ضروری ارتباط دارد علاوه بر این، برای حمایت از شکل بافت، توسعه مغز و چشم ، اسیدهای چرب با زنجیره بلند اشباع نشده (LCP) اضافه شده است و نیز شامل مالتودکسترین است حتی تحت شرایط کمتر مساعد، مالتودکسترین خوب هضم خواهد شد و به دلیل آنزیم مالتاز و گلوکومایلاز برای هضم غذا مورد نیاز هستند.
این عملاً فاقد لاکتوز ( کمتر از 0.1 میلی گرم در 100 میلی لیتر )، که می تواند برای درمان نوزادان با مشکل روده و سوء جذب ثانویه به آلرژی غذایی استفاده شود و به علت غنی شده با نوکلئوتید برای بازسازی سلول های دستگاه گوارش آسیب دیده مهم است.

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :3.3 تعداد آرا: 10

هنوز کسی رای نداده...
طراحی سایت بیوگرافی شما
یکبار هزینه برای 5 سال
آدرس دلخواه شما با پسوند .ir