بیوگرافی فرزانه فصیحی

فرزانه فصیحی دونده سرعت ایران متولد 13 دی 1371 در شهر اصفهان می باشد .

نام نام خانوادگیفرزانه فصیحی
تاریخ تولد13 دی 1371
محل تولداصفهان
وضعیت تاهلمتاهل ( از 1398 )
قد161 سانتی متر
وزن51 کیلوگرم
مدرک تحصیلیکارشناسی ارشد تربیت بدنی
بیوگرافی فرزانه فصیحی و همسرش + حواشی
عکس فرزانه فصیحی
عکس فرزانه فصیحی

بیوگرافی فرزانه فصیحی و همسرش + حواشی

خانواده فرزانه فصیحی

در یک خانواده ورزشی بزرگ شده است که پدر خانواده سابقه فعالیت در رشته والیبال را داشته است برادرش در رشته شیرجه فعالیت میکند و مادرش به عنوان مشوق و پشتیبان اعضای خانواده را حمایت میکند.

شروع ورزش

زمانی که پنج ساله بود ( 1376 ) توسط خانواده در کلاس ژیمناستیک ثبت نام شد و تا چند سال در این رشته فعالیت داشت ، در دوران مدرسه به مسابقه دو میدانی برده شد اما خودش هیچ علاقه ای نداشت و مربی ورزشش او را برای مسابقه انتخاب کرده بود . پس از شرکت در مسابقه و اول شدن او را به کلاس دو دعوت کردند و او همچنان بدون علاقه در این کلاس ها حاضر میشد .کم کم علاقه به این رشته در او شکل گرفت .

رکورد فرزانه فصیحی
فرزانه فصیحی

مدال ها

قهرمانی داخل سالن آسیا :

نقره۲۰۱۶ دوحه۴x۴۰۰ متر امدادی
برنز۲۰۱۸ تهران۶۰ متر

در سال ۲۰۲۰ با کسب رکورد ۷.۲۹ ثانیه در مسابقه دوی ۶۰ متر در بلگراد صربستان، با ثبت رکورد جدیدی در ایران و بهبود رکورد قبلی خود، و همچنین ثبت رکورد مورد نیاز ورودی برای مسابقات جهانی، به مسابقات جهانی دو و میدانی داخل سالن راه یافت.

قد فرزانه فصیحی
قد فرزانه فصیحی

رکورد شکنی

رکورد شکنی فرزانه فصیحی

درآمد

در برنامه دورهمی اعلام کرد که برای یک فصل از لیگ مبلغ 15 میلیون تومان را دریافت کرده است و این رقم بالاترین رقم در بین سایر هم رشته هایش می باشد .

تماشای تبلیغات تلویزیونی

علاقه زیادی به تماشای تبلیغات تلویزیونی دارد . در کنار تماشای تبلیغات ، فیلم های سینمایی را هم خیلی دوست می دارد.

فرزانه فصیحی
فرزانه فصیحی

اینستاگرام فرزانه فصیحی

اینستاگرام فرزانه فصیحی
اینستاگرام فرزانه فصیحی

همسر فرزانه فصیحی

همسر فرزانه فصیحی
همسر فرزانه فصیحی

امیر حسین حسینی به عنوان مدیر روابط عمومی فدراسیون والیبال فعالیت میکرد و در یک مصاحبه به جای مصاحبه کننده با فرزانه فصیحی مصاحبه کرد و همانجا علاقه مند شدند و اندکی بعد ازدواج کردند .این زوج در تاریخ هشتم اردیبهشت 98 رسما ازدواج کردند .

امیر حسین حسینی
امیر حسین حسینی

ورزشکار مورد علاقه

مانند بسیاری از دونده های دو سرعت او هم « یوسین بولت » را بسیار دوست دارد و برایش مانند یک الگو می باشد .

حضور در برنامه دورهی

فرزانه فصیحی در دورهمی
فرزانه فصیحی در دورهمی

فرزانه فصیحی مهمان برنامه دورهمی بود است ،قسمتی که در تاریخ 8 اسفند 1398 پخش گردید .خواننده این شب « شاهین بنان » بود که 2 قطعه برای برنامه اجرا کرد .

بازگشت به ورزش حرفه ای

در آن زمان که از ورزش حرفه ای فاصله گرفته بود با اصرار همسرش به ورزش بازگشت و اکنون بخاطر این موضوع خیلی خوشحال است ،البته فرزانه فصیحی برای بازگشت به ورزش حرفه ای یک شرط داشت .

شرطش این بود به خاطر این که می خواست آخرین شانس خود را امتخان کند دیگر به سراغ مربی خارجی و حرفه ای برود ، از طریق برخی از دوستانش برای مربی صربستانی پیام فرستاد و آن مربی با دیدن رکورد های فرزانه فصیحی او را پذیرفت و برایش دعوتنامه فرستاد تا به آنجا برود .

پوشش فرزانه فصیحی در مسابقات

در مورد لباس ورزشی اش در مسابقات گفته : من یک زن ایرانی هستم و این لباس پوشش زنان ایرانی است و جواب من برای خارجی هایی که از من در این باره سوال میکنند همین است ، خیلی خوشحام که رکورد هایم را با همین پوشش ثبت کرده ام.

دیدار با سرپرست فدراسیون دو و میدانی

به گزارش تسنیم در راستای برنامه‌های حمایتی فدراسیون دو‌و‌میدانی از ورزشکاران دارای شانس کسب سهمیه المپیک، نشست ایرج عرب، سرپرست فدراسیون با فرزانه فصیحی بانوی قهرمان دوهای سرعت ایران با حضور پریسا بهزادی، نایب رئیس بانوان فدراسیون ظهر امروز برگزار شد.

در ابتدای این جلسه عرب ضمن قدردانی از تلاش‌های فصیحی در کسب موفقیت‌های اخیر و آرزوی موفقیت روز افزون در مسابقات و رویدادهای آینده به حمایت فدراسیون دو‌و‌میدانی از برنامه‌های آتی این ورزشکار با توجه به بضاعت کنونی اشاره کرد. وی از این قهرمان خواست با تلاش مضاعف و به دور از حواشی با آرامش به انجام برنامه‌های پیش رو بپردازد.

فرزانه فصیحی و سرپرست فدراسیون
فرزانه فصیحی و سرپرست فدراسیون

همچنین سرپرست فدراسیون از بهزادی خواست تا با اهتمام بیشتری برنامه‌ریزی‌های جاری فصیحی پیگیری شود.

در پایان نیز فصیحی با اشاره به سختی‌ها و‌ مشکلات پیش رو در برنامه‌هایش به ادامه تمریناتش در جزیره کیش اشاره و ضمن قدردانی از حسن نیت و انرژی مثبت عرب و بهزادی برای همه دست‌اندرکاران‌ آرزوی سلامتی و شادکامی کرد.

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.5 تعداد آرا: 372

هنوز کسی رای نداده...