بیوگرافی عارفه معماریان

عارفه معماریان بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون متولد 1370 در مشهد مقدس می باشد ، وی دو خواهر به نام عداله و آزاده دارد . ( بیوگرافی عارفه معماریان + اینستاگرام )

نام نام خانوادگی عارفه معماریان
تاریخ تولد1370
محل تولدمشهد مقدس
وضعیت تاهلمجرد
بیوگرافی عارفه معماریان + اینستاگرام
ویکی پدیا عارفه معماریان
ویکی پدیا عارفه معماریان

کودکی و خانواده

پدرش کارمند می باشد و اصالتا اهل شاهرود سمنان می باشند . عکس زیر مربوط به یک سالگی عارفه معماریان می باشد .

یکسالگی عارفه معماریان
یک سالگی عارفه معماریان

شروع بازیگری

عارفه معماریان از جمله بازیگرانی است که با تئاتر وارد دنیای بازیگری شده است ، از سال 1380در تئاتر های مشهد بازی میکرد و تجربه کسب می کرد اما از سال 1390 به طور حرفه ای بازیگری را دنبال کرده است .

عارفه معماریان کیست ؟
عارفه معماریان کیست ؟

ازدواج عارفه معماریان

عارفه معماریان تا کنون ازدواج نکرده است و هنوز مجرد می باشد.

دو روز تا ماندن

سال 1395 پس از پانزده سال تجربه در تئاتر های گوناگون بالاخره توانست جلوی دوربین فیلم داستانی « دو روز تا ماندن » به تهیه کنندگی محمد ابراهیم طاهر نژاد بازی کرد . این فیلم محصول شبکه استانی سمنان می باشد و از این شبکه پخش شده است .

عارفه معماریان
عارفه معماریان

سریال مانکن

سال 1396 برای پیگیری بازیگری به تهران مهاجرت کرد و در تئاتر های تهران مشغول بازی شد و در سال 1398 با بازی در سریال « مانکن » به کارگردانی عید سهیلی زاده و نویسندگی بابک کایدان به شهرت رسید .

بازیگران سریال مانکن : امیر حسین آرمان ، محمدرضا فروتن ، فرزاد فرزین ، نازنین بیاتی ، حسین پاکدل ، الهام پاوه نژاد ، مریلا زارعی و همایون ارشادی

عارفه معماریان در این سریال نقش « بهار صوفیان » را بازی کرده است .

عارفه معماریان در مانکن
عارفه معماریان در مانکن
بهار در سریال مانکن
بهار در سریال مانکن

کلیشه نمی شوم

در تئاتر پیشنهاد های خیلی زیادی داردکه اکثرا شبیه به نقش های موفقی هست که قبلا بازی کرده است و به همین دلیل برای کلیشه نشدن بسیاری از پیشنهاد ها را رد می کند .

عارفه معماریان تئاتر
عارفه معماریان تئاتر

پر شدن سالن

به مفاهیم هنری تئاتر اهمیت می دهد اما مثل هر انسانی دوست دارد که کاری که برایش تلاش کرده است دیده شود ، پر شدن سالن تئاتر برایش خیلی لذت بخش می باشد .

برای انتخاب هایش ابتدا به گروه نمایش توجه دارد سپس متن یا همان نمایشنامه زیرا اعتقاد دارد که یک گروه قوی می تواند یک متن معمولی را هم به یک اثر قابل دفاع تبدیل کند .

همیشه سعی دارد تا تمام ابعاد نقش را در طول تمرین کشف کند و چیزی را برای اجرای عمومی باقی نگذارد ، برای همین دقت زیادی در زمان تمرین ها به خرج می دهد تا نکته ای مبهم برایش باقی نماند .

یکی از مواردی که در تئاتر برای عارفه معماریان بسیار مهم می باشد این است که گروه از شتاب زدگی به دور باشد زیرا عقیده دارد که کار هنری با سرعت زیاد دچار نقص و کمبود می شود و مخاطب این نواقص را حتما تشخیص می دهد .

سلفی عارفه معماریان
سلفی عارفه معماریان

تئاتر فقط بازیگر ندارد

عارفه معماریان در مورد تقاضای زیاد برای بازیگری در تئاتر گفته است که علاقه دارم که از میان این جمعیت بسیار زیاد که می خواند وارد تئاتر شوند عده ای به طراحی صحنه تئاتر ، عکاسی تئاتر و سایر کار های مهم اطراف تئاتر وارد شوند تا همه ی ابعاد تئاتر ما هر روز قوی تر شود .

قد عارفه معماریان
عارفه معماریان

دختر محمود نقاش در پایتخت 6

سریال پر بیننده پایتخت 6 در نوروز 1399 بر روی آنتن شبکه اول سیما رفته است ، عارفه معماریان یکی از بازیگران جدید این سریال می باشد که در نقش « طاهره – دختر محمود نقاش » بازی کرده است .

طاهره معشوقه ی نقی بود که خانوداه اش با ازدواجش با نقی مخالفت کرده بودند ، این موضوع به پایتخت 1 بر میگردد که بابا پنجعلی گفت : اونا ندادن…

در قسمت دوم ارسطو با طاهره مواجه می شود و گویا احساس عاشقی مجددا در او فعال می شود .

دختر محمود نقاش
دختر محمود نقاش
عارفه معماریان در سریال پایتخت
عارفه معماریان در سریال پایتخت

اینستاگرام عارفه معماریان

arefememarian


آثار عارفه معماریان

سالنام اثرنوع اثر
1395 دو روز به ماندن تله فیلم
1398مانکنسریال نمایش خانگی
1398پایتخت 6سریال تلویزیونی
یازده فیلم کوتاه
عکس عارفه معماریان
عکس عارفه معماریان
بیوگرافی عارفه معماریان
بیوگرافی عارفه معماریان
عارفه معماریان
عارفه معماریان

به این پست امتیاز بدید...

خیلی ضعیف/ضعیف/متوسط/خوب/عالی

میانگین امتیازات :4.8 تعداد آرا: 26

هنوز کسی رای نداده...